Monza - závodní neděle

Po odřeknutí prvního dnešního závodu se druhý závod superbiků konal se dvěma zahřívacími koly, když byl už před jeho startem zkrácen na 17 kol. Potom měl být závod odstartován, ale závodníci byli proti. Start byl znovu posunut. V dalším zahřívacím kole zůstal s defektem své Ducati stát Poleman Guintoli. To stejné potkalo i Michela Fabrizia. Na startu chyběli po pádech v první jízdě Sergio Gadea, Mark Aitchison a také John Hopkins.

Do čela šel hned Tom Sykes, kterého následovali Carlos Checa, Marco Melandri a Max Biaggi. Už po dvou kolech činil náskok Sykese více jak 4 sekundy, zatímco Checa se propadl.

Druhé místo převzal Leon Haslam a za ním jel Eugene Laverty. Po sedmi kolech měl Sykes náskok osm sekund, když byla znovu vyvěšena vlajka oznamující déšť. A o kolo později byl závod přerušen. Aby se předešlo riziku s opakovaným startem, tak byly uděleny pouze poloviční body.

Sykes tak vyhrál s náskokrem deseti sekund před Haslamem a Lavertym. Melandri byl odmávnut jako čtvrtý a Biaggi dokompletoval Top-5. Jonathan Rea byl v době prerušení šestý před Checou.  Davide Giugliano, náš Jakub Smrž a Ayrton Badovini pak dokompletovali Top-10 hodně nepodařené superbikové neděle.