Monza - závodní neděle

Klasický superbikový závodní den zahájily pochopitelně litrové stocky, po nichž přišly na řadu se svou první jízdou superbiky. Jejich první jízda ale byla z bezpečnostních důvodů nejdříve přerušena a později úplně zrušena. Supersporty na mokru vyhrál "Rookie" Jules Cluzel a "poloviční" druhé superbiky Tom Sykes.

Závod litrových stocků byl vyhlášen jako mokrý. Nejlépe do něho odstartoval Lorenzo Savadori sledován Eddi La Marrou a Christofferem Bergmanem. Poleman Sylvain Barrier začal na místě čtvrtém. Hned v prvním kole se ale do čela dostal La Marra.

Ve čtvrtém kole spadl Massimo Parziani a chvíli po něm i Loris Baz. Pak ještě spadli Andrzej Chmielewski a také lídr šampionátu Barrier.

Savadori tak vyhrál svůj první závod v kubatuře STK1000, když za ním dojel se ztrátou 1.651 sekundy Bergmann. La Marra si zajistil poslední místo na podiu. Fabio Massei dojel čtvrtý sledován těsně Marcem Bussolottim. Šestý skončil Alen Gyorfi, sedmý Markus Reiterberger sledován Lorenzem Baronim a Top-10 dokompletovali Jeremy Guaroni a Federico Dittadi.

Zatímco Tomáš Svitok dojel jako 12., tak pro Ondru Ježka se závod skončil ještě dříve, než vlastně začal.

Dneším vítězstvím se dostal Savadori do čela šampionátu s 53 body. Barrier má 50 a je druhý, třetím je pak La Marra (48). Top-5 kompletují Reiterberger (35) a Baz (30)