Monza opět ukázala svou odvrácenou tvář

V italské Monze Matt Lagrive havaroval v souboji o osmé místo, do sedla Hondy týmu Intermoto Czech se po zranění vrátil William de Angelis, po páteční kvalifikaci mu však lékaři zakázali v Monze startovat.

Monza opět ukázala svou odvrácenou tvář
Návrat našeho jezdce po velice vážném zranění z Qataru probíhá velice bolestně. Willy je velký bojovník, když pouhé tři týdny po poslední operaci levé ruky je opět v sedle svého motocyklu. Pohyb prstů je velice omezen a celá ruka značně otéká. Technici vyrobily speciální rukojeť a páčku spojky, ale ani to příliš nepomohlo. Snahu, po ještě uvážené dohodě i s jezdcem samotným, zastavilo rozhodnutí Clinica Mobile odložit po pátečních trénincích Willyho návrat na okruhy MS Supersport do anglického Silverstone.
Druhý jezdec týmu Mathieu Lagrive se do závodu kvalifikoval z 18. pozice. Výsledky kvalifikačních bojů naznačovaly, že závod bude velmi náročný a dramatický, vždyť například od deváté pozici dělilo Matta pouhých 0,3 sekundy. Se zhasnutím červených světel vyrazila bezmála čtyřicítka pilotů vstříc náročným šestnácti kolům. Davy fanoušků, kterých se na závody v Monze přišlo podívat neuvěřitelných 108 000, hnaly své favority za světovými body. Honda týmu Intermoto Czech v rukách Francouze Lagriveho, se po několika kolech dostala až na desáté místo. Dvojnásobný Mistr světa endurance však chtěl z tohoto závodu vytěžit maximum. S chutí se pustil do souboje s osmým Craigem Jonesem. Tomu ovšem na konci cílové rovinky, kde stroje dosahují maximálních rychlostí, explodoval motor, ze kterého začal unikat olej. Matt Lagrive v kritickém okamžiku jel těsně za Jonesovou Hondou, a tak se olej dostal i na jeho motocykl. S potřísněnou pneumatikou od oleje se nedá na motocyklu jezdit, hned v první šikaně proto následoval nezaviněný pád a s ním i konec dobře rozjetého závodu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist