Monza - neděle

Hned v první zatáčce druhé jízdy bohužel spadl nezaviněně náš Jakub Smrž, když ho poslali na zem J. Rea společně s Haslamem. Na čele se po prvním kole objevil Corser před Biaggim, který ale šel brzy do čela a svůj náskok stále zvyšoval. Za něho se propracoval jeho týmový kolega Leon Camier a třetím byl v tuto dobu Marco Melandri před Hagou, Fabriziem a Corserem. To bylo pořadí po 6 kolech, když Laverty jezdil v této době jako 7. O kolo později ale spadl z 2. místa Camier a tím vedl rázem Biaggi už o 5 sekund před Melandrim. To už se ale pomalu dopředu propracovával Laverty, devět kol před koncem byl pátý. Vzápětí vítěz první jízdy pozávodil jak Hagu, tak Fabrizia a atakoval stupně vítězů. Pak však Biaggi neprojel správně trať a i když nezískal žádnou pozici k dobru, tak stále vedl o 5 sekund. Za to ale dostal trest, tedy průjezd boxem! Tím bylo na čele závodu pořadí Melandri před Lavertym a třetím byl Fabrizio před Hagou - Biaggi se tím propadl na 11. místo. V posledním kole v úplném závěru předjel superbikový nováček Laverty svého týmového kolegu Melandriho a slavil tak double. Ve velmi dramatickém souboji o třetí místo měl nakonec navrch domácí Fabrizio.
Mistr světa Max Biaggi nakonec zachránil za 8. místo 8 bodů, když před ním dojel jezdec týmu Effenbert Liberty, Sylvain Guintoli.