Monza: Místo Leona Haslama pojede Maxime Berger

Britský jezdec Leon Haslam - vicemistr světa 2010 - odletěl speciálním letadlem do Nottinghamu, kde byl v neděli po skončení druhého superbikového závodu v Assenu operován.

Monza: Místo Leona Haslama pojede Maxime Berger
Už v pátek se pro 29-letého pilota nizozemského týmu Pata Honda World Superbike skončila domácí Grand Prix v Assenu, neboť Haslam spadl hned v prvním volném tréninku a zlomil si lýtkovou a holenní kost. Jeho levá noha se dostala mezi rotující se zadní kolo Hondy a motocykl a výsledek byl bohužel jasný.
V nemocnici Queen’s Medical Centre v Nottingham byl britský pilot operován renomovaným Dr. Moranem v neděli odpoledne. Na přání pacienta ale dostal narkózu až po skončení druhé superbikové jízdy, kterou chtěl Brit ještě v TV vidět. 
V příštím závodě v Monze nahradí Leona Haslama bývalý pilot česko-italského týmu Effenbert-Liberty Maxime Berger z Francie. Ten ukončil své závodění u Effenbertu vloni po Nürburgringu, mezi své kolegy se ale 23-letý francouzský závodník vrátil ještě při domácí Grand Prix v Magny Cours, když v týmu Red Devils Roma nahradil zraněného Niccolo Canepu. V MS-Superbike obsadil mladý francouzský jezdec v roce 2012 celkově 16. místo, o 0,5 bodu za našim Jakubem Smržem.
Druhým zraněným z Assenu je Švéd Alexander Lundh z italského týmu Pedercini Kawasaki. Ten havaroval při druhé kvalifikaci a zlomil si levou klíční kost. Po tomto pádu 26-letého Švéda byla kvalifikace přerušena vyvěšením červeného praporku. Byl to už jeho třetí pád během nizozemského závodního víkendu. Švédský pilot byl operován dnes, kdo ho nahradí v Monze, nebo zda pojede Alex Lundh sám, nebylo doposud rozhodnuto. Faktem je, že tento švédský pilot je v superbikovém paddocku velmi žádaný, neboť má za sebou hodně movitého sponzora firmu Cresto Guide.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist