Monza je pro Ducati obtížná trať

V překrásném královském parku Monza, na historickém okruhu v Lombardii, se dnes konaly oficiální kvalifikační tréninky na zítřejší Grand Prix Itálie mistrovství světa superbiků 2011.

Monza je pro Ducati obtížná trať
Tato trať je velmi sofistikovaná - především svými dlouhými rovinkami a velkou maximální rychlostí - pro motocykly Ducati, takže se všichni museli hodně snažit, aby udrželi tempo s Aprilií či BMW. 

V dopolední kvalifikaci museli oba naši jezdci Sylvain Guintoli a Jakub Smrž opravdu tvrdě bojovat, aby se dostali do odpoledního Superpole a to se jim také podařilo, když postoupili jako 15., resp. 16.

V odpoledním Superpoli se více dařilo Sylvainu Guintolimu, který nakonec skončil jako 12., ovšem kdyby nebylo malých problémů s druhou řadou pneumatik, tak to mohlo dopadnout ještě lépe. 

Velké problémy našich motocyklů na tomto okruhu potvrdil i výsledek vedoucího pilota šampionátu Carlose Checy, který skončil až jako 11.

Jakub Smrž: „Nenašel jsem dnes ten správný pocit pro motocykl. Zkoušel jsem sice různá nastavení, ale žádné mně neumožnilo zajet očekávaný čas. Nyní večer a hlavně zítra ráno ve warm upu máme ještě čas na to, abychom ho našli a výkon v obou závodech byl lepší než dnes.

Sylvain Guintoli: “Věděl jsem, že Monza není pro nás ten správný okruh, ovšem v každém případě jsme hodně blízko od vedoucího jezdce šampionátu a to je jistě pro náš tým pozitivní a my doufáme v dobrý výsledek v obou zítřejších závodech.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist