Monza chce zpátky v roce 2015

Minulou středu proběhlo v barcelonské centrále Dorny jednání mezi vedením šampionátu produkčních motocyklů WSBK v zastoupení výkonného ředitele Javiera Alonsa a společnosti Società incremento automobilismo e sport (SIAS) provozující okruh v Monze, kterou zastupoval Federico Bendinelli.

Monza chce zpátky v roce 2015
Důvodem jednání byla otázka návratu Monzy zpět do kalendáře motocyklového šampionátu. V předběžném kalendáři pro rok 2014 Monza chybí a důvodem má být právě obava ohledně bezpečnosti legendárního okruhu, který má především na mokru problém s potřebnou úrovní bezpečnosti jezdců na moderních a výkonných motocyklech.

Italská Monza má ale nadále velký zájem pořádat závody superbikového seriálu mistrovství světa, takže se obě strany dohodly na inspekci okruhu, která proběhne ještě do konce letošního roku. Jejím účelem bude stanovit možné úpravy a zlepšení, které by Monze umožnily získat prodloužení homologace u Mezinárodní motocyklové federace (FIM).
Autodromo Nazionale Monza je s jednadevadesátiletou historií třetím nejstarším závodním areálem světa a vůbec nejstarším v Itálii. V historii WSBK sehrála Monza jednu z hlavních rolí, když na své dráze uspořádala celkem dvaadvacet podniků s celkem třiačtyřiceti závody.

Cílem je návrat Monzy do kalendáře WSBK v roce 2015.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist