Mohlo to být lepší, ale jsem spokojený, říká Terol

Premiéru v mistrovství světa superbikových motocyklů má za sebou španělský závodník a mistr světa 125ccm kubatury z roku 2011 Nicolas Terol. Španěl měl v seriálu Grand Prix dobrou budoucnost, když patřil mezi špičku nejnižší kubatury a s týmem Aspar vstupoval do Moto2, mezistupeň před prestižní MotoGP. Terol ale nebyl v šestistovkách úspěšný a nakonec se rozhodl z mistrovství světa prototypů odejít a závodit ve WSBK. První podnik sezony v Austrálii zvládl dobře, když z Phillip Islandu odjel s osmnácti body průběžně šestý. Prozatím nejlepší nováček soutěže ale věřil ve víc než jedno osmé a šesté místo v cíli.

Mohlo to být lepší, ale jsem spokojený, říká Terol
Španěl Nicolas Terol spojil síly s týmem Althea Racing a společně s Italem Matteo Baioccem vytvořil novou jezdeckou sestavu. S motocyklem Ducati Panigale si Terol začal velmi rychle rozumět a předsezonní testy na Phillip Islandu uzavřel s časy od sedmého do desátého místa.

V kombinaci úvodních tří australských tréninků Terol zajel pátý čas, čímž se kvalifikoval do druhého superpole. V patnáctiminutové bitvě o pole position Španěl zaznamenal šestý nejrychlejší čas a do svého prvního závodu v sedle superbiku se kvalifikoval do druhé řady, což byl zcela určitě parádní výkon už jen vzhledem k tomu, že byl druhý nejlepší z jezdců italské Ducati.
Od dvojice závodů měl Nicolas Terol vysoká očekávání. Výsledkově je sice nenaplnil, ale s celkovým výkonem může být Španěl spokojený. „V prvním závodu jsem zajel pár opravdu skvělých kol a byl s tím hodně spokojený, jenže pak mi situaci začal komplikovat silný vítr a měl jsem velké problémy, abych si udržel rychlost, kterou jsem měl v úvodu závodu, takže jsem nakonec skončil osmý,“ prozradil k prvnímu klání v Austrálii Nicolas Terol.

„Ve druhém závodu jsem se na začátku správně nekoncentroval, protože jsem myslel na jednu z kontrolek na palubní desce, což mě nutilo se koukat dolů a protože mě to trošku rozhodilo, udělal jsem přitom také pár zbytečných chyb. Od poloviny závodu jsem znovu získal potřebnou koncentraci a jel jak nejlépe jsem uměl. Šesté místo je vzhledem k okolnostem dobré umístění, ale kdybych se nedopustil tolika chyb, mohl bych skončit daleko výš,“ dodal Terol, jemuž teď v průběžném hodnocení patří šestá pozice.
Potvrdit svůj nesporný talent může Nicolas Terol už za necelý měsíc v Thajsku, kde je na programu druhé kolo letošního ročníku mistrovství světa superbiků a navíc, protože se jedná a zcela nový okruh v kalendáři, tam všichni jezdci bez rozdílu začínají od stejného základu, takže nováčci jako Terol mají šanci prorazit na přední pozice.
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist