Mohlo to být čtvrté nebo třetí místo, říká zklamaný VD Mark

Nováček v prestižní superbikové kategorii Michael van der Mark jel v Imole poprvé v sedle superbiku a na jeho výkonech to ze začátku bylo znát, protože od prvního tréninku hledal své limity a o účast v bitvě o pole position musel bojovat v prvním superpole. Nakonec do prvního závodu startoval devátý a po restartované části na šest kol projel cílem na stejné pozici z jaké odstartoval. Druhý závod v Imole nedokončil, takže mu v průběžném hodnocení šampionátu patří sedmá příčka.

Mohlo to být čtvrté nebo třetí místo, říká zklamaný VD Mark
Po startu do prvního závodu se Michael VD Mark kvůli technickém problému propadl až na sedmnáctou pozici. Do druhého kola už najížděl čtrnáctý a v době, kdy závod zastavily červené vlajky byl sedmý. V šesti kolech restartovaného závodu bodoval devátým místěm.
Druhý závod byl v úvodní části pro Holanďana mnohem úspěšnější, protože bojoval o páté místo s Jordi Torresem a Leonem Haslamem. Byl to právě Haslam s nímž se VD Mark dostal v jedné ze zatáček do kontaktu a poté, co byl vytlačen do štěrku únikové zóny jezdec Pata Hondy havaroval.

„Byl to celkem náročný víkend, ale od sobotního rána jsme zaznamenali zlepšení při každém výjezdu na trať,“ uvedl k závodnímu víkendu v Imole Michael van der Mark. „V prvním závodu byl problém u systému řízení startu, tak to byl ten důvod, proč jsem ztratil hned v úvodu tolik míst. Ačkoliv rychlost nebyla nejlepší, získal jsem nakonec kolem deset pozic, což bylo znovu další zlepšení. Pak jsme měli po červených vlajkách sprint na šest kol, kde jsem zkoušel jinou pneumatiku, ale nezískal díky tomu potřebnou přilnavost, což bylo opravdu zklamání.“
„Start do druhého závodu nebyl špatný a už v první zatáčce jsem dokázal získat nějaké pozice k dobru. Posunul jsem se dopředu, předjel Leona (Leon Haslam) a dobře si zabojoval s Torresem. Leon mě chtěl později předjet, ale narazil do mě a já havaroval. Jsem z toho hodně zklamaný, protože Torres nakonec získal pódium a jsem si jistý, že bylo v našich silách zajet čtvrté nebo dokonce třetí místo,“
dodal dvaadvacetiletý jezdec Hondy CBR1000RR Fireblade SP.
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist