Místo Mercada pojede Staring

Nováček superbikového týmu Pedercini Kawasaki Leandro Mercado se zranil při supermotardovém tréninku a musí tak vynechat úvodní závod WSBK na Phillip Islandu koncem tohoto měsíce. Vítěz nedávného vytrvaleckého závodu "500 mil" na okruhu Interlagos si totiž zlomil vřetenní kost (radius) na pravé ruce.

Nový jezdec týmu Kawasaki Pedercini Argentinec Leandro Mercado bude v úvodním závodě mistrovství světa Superbike na Phillip Islandu, 24. do 26. února nahrazen domácím jezdcem Bryanem Staringem. Ten už vloni za tento italský tým v Austrálii startoval a v první jízdě dokonce bodoval, když dojel 15. Jinak jezdil vloni tento Australan seriál FIM Superstock 1000 Cup a skončil celkově 11., když ve finále v Portimau mu chyběly pouhé 0,3 sekundy na druhé místo a dojel v doslova cyklistickém sprintu jako čtvrtý.

Leandro "Tati" Mercado: "Jsem opravdu zklamaný, protože nebudu mít možnost účasti na Phillip Islandu, což měla být moje superbiková premiéra. Ani jsem se nemohl dočkat závodit v Austrálii a doufal jsem v dosažení dobrých výsledků. Vím, že celý tým pracoval velmi tvrdě při přípravě motocyklu na první závod sezóny a teď jsem nucen o něho přijít. Od příštího týdne, s pomocí svých lékařů, začnu intenzivní rehabilitaci, aby se dostal do top stavu pro druhý závod v Imole. "