Místo Kagayamy pojede v Monze Sakai

Hvězdy letos nepřejí japonskému jezdci Yukio Kagayamovi. Jeho start v Monze se totiž neuskuteční!

Místo Kagayamy pojede v Monze Sakai
Původně plánoval japonský tým Yoshimura Suzuki tři starty s "wild card" v letošním ročníku WSBK. Ten první v Assenu ale zmařil islandský vulkán "Bflmpsvzhchkrdtn", neboť závodní materiál nebylo možno dopravit letecky z Japonska do Evropy. 


Jako náhradní závod za Assen byla tedy zvolena italská Monza. Té ale předcházel pondělní závod britského šampionátu v Oulton Parku, kde se hned v první jízdě zranil japonský jezdec Yukio Kagayama, který měl motocykl stáje Yoshimura Suzuki jet právě v Monze. Jeho zranění zádových obratlů se ale ukázalo vážnější, než bylo původně řečeno. 


A tak místo ex-pilota MotoGP a WSBK Yukia Kagayamy pojede jako náhradník Daisaku Sakai, vítěz loňské 8 hodinovky v Suzuce. Japonec Sakai měl jet původně za tento tým až v Imole, která se termínově kryje se závodem britského šampionátu na Silverstone, a kdy Kagayama pojede pochopitelně ve Velké Británii. Daisaku Sakai startoval v minulých dnech v Evropě - na motocyklu Suzuki GSX-R 1000 obutých do pneumatik Dunlop - v Nogaru ve francouzském šampionátu superbiků. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist