Místo Canepy pojede v Brně Alex Polita

Nemocného italského jezdce Niccola Canepu nahradí v Brně v kubatuře superbiků jeho krajan Alex Polita.

Místo Canepy pojede v Brně Alex Polita
Satelitní tým Ducati Red Devils Roma musí postavit v Brně náhradníka za svého stabilního pilota Niccola Canepu (24 let). Aktuálně 17. jezdec světového šampionátu superbiků onemocněl "Bellovou obrnou", což je slabost nebo ochrnutí svalů na jedné straně obličeje kvůli poruše lícního nervu, což znamená, že se jedna strana obličeje nepohybuje a pacient nemůže třeba pohybovat očními víčky.
Místo Canepy pojede v Brně 28-letý Alex Polita, šampion Superstock 1000 FIM Cup 2006 a CIV Superbike 2010, který letos absolvoval několik závodů v seriálu BSB s motocyklem Ducati 1199 Panigale za tým Jentin Doodson Motorsport a nejlépe dojel 11. v závodě na okruhu Brands Hatch. Vloni startoval Polita ve čtyřech jízdách WSBK s wild card a dvakrát dokázal bodovat.

"Jsem velmi rád, že jsem nazpět v mistrovství světa Superbike, a to ještě v Brně, kde se mi tamější trať velmi líbí. Omlouvám se tím samozřejmě Niccolasovi, který je můj přítel a přeji mu co nejbližší uzdravení", řekl Alex Polita, když se dozvěděl, že bude moci závodit na svém oblíbeném Masarykově okruhu.
"Dostal jsem v Aragonu virovou horečku, a nyní mám malé ochrnutí obličeje a bohužel nemohu řádně zavřít víčko. Závodit za takovýchto podmínek na motocyklu by bylo opravdu nebezpečné.  Doktoři mě ale ujistili, že během několika dnů tyto příznaky zmizí a všechno bude jako dřív. Musím se tedy vzdát cesty do Brna, ale jsem rád, že moji motorku bude sedlat právě Alex Polita a přeji mu hodně štěstí. Vím, že měl letos hodně těžké časy, takže jsem rád, že dostane příležitost znovu závodit. Já se budu snažit dostat se zpátky na trať v dobrém zdravotním stavu, a doufám, že to bude už v příštím kole v Silverstone začátkem srpna.", říká ke svému onemocnění "Bellovou obrnou" Niccolo Canepa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist