Miller Motorsports Park - závodní pondělí

Opět nepříliš podařený start od Kuby Smrže, až 9. místo na prvním úseku, naopak skvěle Corser a také Haga a Guintoli. Vzápětí spadli ve 12. zatáčce Biaggi a Rea.
1. kolo: Na čele Corser před Hagou a Guintolim. Dále Checa, Camier a Laverty. Smrž byl po prvním kole 7.
2. kolo: Checa předjel Guintoliho a byl třetí.
3. kolo: Havaroval Xaus a vzal s sebou i Fabrizia, jinak žádná změna na předních místech.
5. kolo: Checa předjel Hagu a byl tak už druhý.
6. kolo: Checa se dostal před Corsera na špici závodu.
7. kolo: Checa vede o 1.651 před Corserem
8. kolo: Haga předjel Corsera a byl rázem druhý. Vzápětí se před Australana dostal i Guintoli. Pořadí bylo následující: Checa, Haga, Guintoli, Camier, Laverty, Corser a jako sedmý Smrž
9. kolo: Guintoli se dostal na 2. místo se ztrátou 3.276 na Checu, třetí Camier a dále Laverty, Haga, corser a Smrž.
10. kolo: Po jezdecké chybě se Camier propadl na 7. místo a jelikož Smrž předjel Corsera, tak byl po polovině závodu jako 5.
11. kolo: Checa vede o 5.019 před Lavertym a o 5.204 před Guintolim. Haga je čtvrtý (+7.708) a pátý Smrž (+8.015).
12. kolo: Smrž předjel Hagu a je tak už čtvrtý, ovšem velký souboj je mezi Lavertym a Guintolim o druhé místo.
13. kolo: Camier se propracovává dopředu a je opět 5. Francou Guintoli je druhý s náskokem 0,8 na Lavertyho.
14. kolo: Kuba zaútočil na Lavertyho a jede nyní jako třetí
15. kolo: Checa vede o 4.693 před Guintolim a o 5.403 před Smržem
16. kolo: Velký souboj mezi dvěma jezdci Effenbert Liberty Racing Guintolim a Smržem o 2. místo, a také o místo čtvrté mezi Lavertym a Camierem.
18. kolo: Checa o 4.363 před Guintolim a o 4.473 před Smržem
19. kolo: Smrž předjíždí Guintoliho a je už druhý.
21. kolo - konec závodu: Hattrick pro Ducati, vítězí Checa před Smržem a Guintolim.

OBROVSKÁ GRATULACE nejen Jakubovi Smržovi, ale pochopitelně i celému týmu Effenbert Liberty Racing, neboť to znamená pro tento nový tým v šampionátu superbiků DOUBLE!!!
Za jezdci na podiových místech dojíždí Leon Camier (4.), Eugene Laverty (5.), Tom Sykes (6.), Ayrton Badovini (7.), Leon Haslam (8.), Nori Haga (9.) a Marco Melandri - což je Top10. V bodech dále končí Maxime Berger (11.), Joshua Waters (12.), Troy Corser (13.), Joan Lascorz (14.) a James Toseland (15.).

Poznámka: V dojížděcím kole pak ještě spadl vítěz Checa, prostě i mistr tesař se někdy utne...
"Jsem velmi šťastný jak pro celý tým, tak pochopitelně i za sebe. Tým odvedl opravdu skvělou práci. Ještě po warm upu jsme nevěděli, jestli je naše nastavení správné, proto jsem byl v začátku závodu trochu nejistý. Ovšem v samém závěru jsem se cítil na motocyklu opravdu skvěle. Předjel jsem sice Guintoliho, ale Checa už byl hodně daleko!", řekl po závodě do protokolu náš stříbrný jezdec Kuba Smrž.

"Konečně jsem získal své první podiové umístění. To je opravdu hodně pěkné, hlavně po mém těžkém startu do sezóny a následujících zraněních. Dlouho jsem chtěl dojet na podium a dnes se mně to konečně podařilo. Jestli jsem v Doningtonu brečel od bolesti, tak nyní z radosti", byl neuvěřitelně šťastný po svém premiérovém podiovém umístění Sylvain Guintoli.