Miller Motorsports Park - kvalifikace

Španěl Carlos Checa vyhrál první kvalifikaci superbiků na "svém okruhu", tedy v blízkosti města Salt Lake City, když za ním skončili Leon Camier a Max Biaggi na Apriliích a virtuální první řadu roštu by doplnil Tom Sykes s Kawasaki. Jakubu Smržovi by pak patřila za 7. místo řada druhá.

Virtuální Pole position patří po první kvalifikaci vedoucímu jezdci šampionátu Carlosi Checovi s Ducati, který hned na začátku zajel čas 1.49.001. Svůj čas ovšem po 28 minutách této první kvalifikace vylepšil na 1.48.555 a 13 minut před koncem pak zajel konečný nejlepší čas celé kvalifikace výkonem 1.48.260. Druhý skončil Leon Camier s Aprilií (+0.795), třetí byl mistr světa Max Biaggi s motocyklem stejné značky (+1.046) a čtvrtý Tom Sykes na Kawasaki (+1.172). Australan Troy Corser s BMW byl pátý (+1.292) a Jonathan Rea s Hondou šestý (+1.361). Náš Jakub Smrž obsadil místo sedmé (+1.423), dvojnásobný vítěz z Monzy Eugene Laverty osmý (+1.448) a Top 10 dokompletovali Michel Fabrizio na Suzuki (+1.595) a Ayrton Badovini s BMW (+1.621). Další pořadí pak bylo následující: 11. Nori Haga, 12. Marco Melandri a 13. Sylvain Guintoli (+1.880).
Francouz Sylvain Guintoli spadl 20 minut po zahájení tréninku, když byl v tu dobu na 5. pozici a měl rozjeté velmi rychlé kolo. Na trať se po pádu vrátil až po více než 25 minutách, ale čas se mu už zlepšit nepodařilo, neboť musel použít druhý motocykl, který měl trochu odlišné nastavení. Za Guintolim skončil jako 14. Ruben Xaus, 15. jezdec s wild card Joshua Waters a až 16. vicemistr světa Leon Haslam. Ovšem rozdíl mezi třetím a osmnáctým jezdcem byl pouze jedna sekunda.