Mercedes má pětadvacet procent MV Agusty

Před pár lety koupila německá automobilka Audi italskou motocyklovou ikonu Ducati a dnes je to další německý gigant Mercedes, kdo vstupuje do světa motocyklů, když si prostřednictvím své sportovní divize AMG pořídil pětadvacet procent akcií další slavné italské značky MV Agusta.

Mercedes má pětadvacet procent MV Agusty
Pro Ducati spojení s Audi představovalo v otázce závodních motocyklů řadu změn s cílem dosáhnout nejvyšších příček po letech slabších výkonů, což bude něco, co lze časem očekávat také od spolupráce Mercedesu s MV Agusta, která se má nést především v duchu marketingu a prodeje.

Podrobnosti ohledně ceny, kterou Mercedes–AMG zaplatí není známa, ale je jisté, že do dozorčí rady MV Agusty dosadí svého zástupce. Vzájemná spolupráce ještě podléhá schválení příslušných úřadů, jejichž definitivní potvrzení celé operace se očekává koncem listopadu.
„Ve značce MV Agusta jsme pro Mercedes-AMG nalezli perfektního partnera světa dvou kol,“ uvedl Tobias Moers z Mercedes-AMG Gmbh. „Tento výrobce s dlouholetou tradicí a Mercedes-AMG mají společnou nejen dlouhou a úspěšnou závodní historii, ale rovněž sdílejí hodnoty a cíle v rámci budoucnosti. Spolupráce s MV Agusta také podtrhuje význam AMG, jako značky sportovních vozů a vysoce výkonné značky Mercedes-Benz Cars.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist