Melandriho brněnský double

Masarykův okruh viděl druhé dnešní vítězství továrního pilota BMW Marca Melandriho z Itálie, kterého na stupních vítězů opět doprovodil Tom Sykes a tentokráte i úřadující mistr světa Carlos Checa.

Do druhého dnešního superbikového závodu na 20 kol nejlépe odstartovali Laverty se Sykesem, zatímco Kuba Smrž začal závod na 14. místě. Na startu chyběl Leandro Mercado, který v první jízdě havaroval, takže jsme na roštu viděli celkem 22 pilotů, když pochopitelně chyběl i Sylvain Guintoli.

Po třech kolech vedl Sykes před Melandrim, Lavertym a Checou. Ze 14. pozice na startovním roštu se už na místo 5. probojoval lídr šampionátu Max Biaggi. Náš Jakub Smrž byl aktuálně na 13. pozici.

V šestém kole jel na čele vláček, který měl následující složení: Sykes, Melandri, Checa, Biaggi a Laverty, Kuba Smrž byl aktuálně 13. za Jonathanem Reou.

V polovině závodu pak bylo následující pořadí: Sykes, Melandri (+0,2), Checa (+1,0), Biaggi (+3,6), Laverty (+5,9), Haslam (+6,0), Giugliano (+6,9), Davies (+7,0), Baz (+7,2) a Fabrizio (+9,3), což byla elitní desítka. Smrž si držel 13. místo (+13,4).

Osm kol před koncem šel na chvíli do čela Melandri, ale Sykes dokázal vzápětí kontrovat.
Pět kol chybělo do odmávnutí károvaným praporkem a tentokráte se útok Melandrimu podařil, ovšem o kolo později udělal "Macio" jezdeckou chybu a Sykes se opět dostal do čela.

Svůj definitivní útok si ale tovární jezdec BMW schoval na cílovou rovinku při vjezdu do posledního kola, kdy na jejím konci předjel Sykese na brzdy a své dnešní druhé vítězství uhájil až do cíle. Mimochodem, byl to jeho první historický superbikový double.

Druhý dojel Tom Sykes a stupně vítězů doplnil mistr světa Carlos Checa. Max Biaggi a Eugene Laverty pak dokompletovali Top-5, když Laverty byl nejúspěšnějším jezdcem čtyřčlenné skupiny ve složení Chaz Davies (6.), Leon Haslam (7.) a Loris Baz (8.). Leon Camier a Michel Fabrizio uzavřeli Top-10 závěrečného brněnského superbikového závodu.

Jedenáctý skončil Davide Giugliano, dvanáctý Jonathan Rea, na třináctém místě si pro 3 mistrovské body dojel náš Jakub Smrž, a body ještě získali John Hopkins a Maxime Berger.

V cíli jsme dále zaregistrovali Lorenza Zanettiho (16.), Norina Brignolu (17.) a také Viktora Kispatakiho (18.).

eni FIM Superbike World Championship 2012 - Brno, závod 2

01- Marco Melandri – BMW Motorrad Motorsport – BMW S1000RR – 20 kol za 40’12.837