Melandri se vrací s důvěrou do Brna

Marco Melandri získal po svém skvělém výkonu v posledním závodě na okruhu Motorland Aragon opět sebedůvěru a navíc nyní pojede na okruhu, který velmi dobře zná.

Ex-pilot MotoGP Marco Melandri přijíždí do Brna s velkou sebedůvěrou, neboť na uplynulém závodě ve španělském Aragónu se mu opravdu dařilo. Vyhrál zde jak Superpole (své vůbec první), ale dokázal vyhrát první jízdu a ve druhé skončil druhý. To vše mu pomohlo i v tabulce šampionátu,  kde sice zůstal třetí, ovšem jeho ztráta na Carlose Checu je nyní pouhých 66 bodů - když před Aragonem činila 95 bodů. Stejně jako předtím Aragón a hlavně Misano je Brno totiž okruhem, který Melandri velmi dobře zná ze závodů Grand Prix.
Ačkoliv v královské třídě sice Melandri v Brně nikdy nezazářil a nejlépe dojel jako pátý v roce 2006, tak ve stopětadvacítkách a ve dvěstěpadesátkách už zde stál na tom nejvyšším stupni. A díky svému hodně zvlněnému profilu by tato trať měla Melandrimu Yamaze R1 vyhovovat, což  znamená, že by mohl získat nějaké body k dobru jak na Carlose Checu a snad i na Maxe Biaggiho.
"Brno je okruh, který mně vyhovuje a jsem opravdu rád, že se tam jede tento víkend. Je to pro mě ten správný moment, po několika závodech na hodně těžkých drahách, kde jsem doposud nezávodil (Monza, Miller - pozn. Bosso). Brno je jako stavěné pro moji R1 a jsem si skoro jistý, že to ukáže i nedělní výsledek. Zajel jsem zde několik výborných závodů v kubaturách do 125 a 250 ccm, a i za hodně těžkých podmínek jsem zde dokázal dobře závodit v MotoGP.", říká před Brnem tovární jezdec Yamahy.