Melandri: MotoGP mně nechybí

Ital Marco Melandri má za sebou čtyři závody seriálu WSBK a rozhodně nelituje svého kroku odejít ze seriálu MotoGP do superbikového šampionátu a dokonce říká, že: "MotoGP mně nechybí, naopak jsem našel novou motivaci". Jistě, vždyť hned během úvodního víkendu v Austrálii slavil první podium a nyní v Anglii dokonce i první vítězství.

Melandri: MotoGP mně nechybí
Dva závodní víkendy mistrovství světa superbiků jsou za námi, celkem jsou tedy odjety čtyři závody. Ze seriálu MotoGP přišel do WSBK Ital Marco Melandri a je aktuálně na druhém místě průběžné klasifikace, neboť má na svém kontě jak třetí místo z úvodního závodu v Austrálii - z druhé jízdy, tak své první vítězství z první doningtonské jízdy a dodatkem ještě druhé místo z jízdy druhé. I z tohoto pohledu je tedy jasné, že Melandri svého kroku nelituje. 
"Je to pro mě obrovská šance a jsem velmi šťastný. Cítím, že zde je atmosféra hodně lidštější. Na závodní dráze se sice tvrdě bojuje, ale mimo ní se závodníci samotní mezi sebou přátelí a jsou také blíže fanouškům. Navíc je můj motocykl více konkurence schopný, než jsem si myslel", říká tovární pilot Yamahy pro crash.net. 
To ale vůbec neznamená, že ho nezajímají ostatní závodní motocyklové série: "Když jsem jezdil MotoGP, tak jsem se také díval na World Superbike. A nyní, když jsem tam, kde jsem, tak budu i nadále sledovat MotoGP. Ovšem po Kataru můžu s klidným svědomím říci, že mně MotoGP nechybí", říká Melandri.
Proč vlastně vyměnil Melandri MotoGP za WSBK, je jasné a nikterak se tím tento Ital ani netajil, chtěl totiž znovu závodit o první místa: "Zůstat v MotoGP, jenom abych byl jedno startovní číslo, to není důvod zůstat. Už mě to prostě nebavilo! Zde jsem nyní našel novou motivaci a vždy ráno, když se probudím, tak se cítím den ode dne silnější. A také cítím více adrenalinu", říká vítěz z Doningtonu.

"Pokud bych se vrátil nazpět do MotoGP, tak jedině s dobrým motocyklem. Už nikdy bych nechtěl jet v satelitním týmu. Chci mít radost ze závodění. Nyní mám k dispozici jeden z  nejlepších motocyklů, Yamahu", uzavírá Marco Melandri své zamyšlení. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist