Melandri: Byli jsme za idioty

Marco Melandri si vůbec nebere servítek před ústa, když kritizuje ředitelství závodu za to, že nepřerušilo druhý závod na Nürburgringu kvůli průtrži mračen: "Bylo to nebezpečné a doslova kriminální".

Melandri: Byli jsme za idioty
Druhý superbikový závod na  Nürburgringu se konal za typického počasí u Eifelu. Silná průtrž mračen doslova zaplavila okruh Grand Prix. Vytvořily se kaluže, potoky vody tekly před dráhu a na rovinkách vznikal aquaplaning. K tomu bylo hodně šero a nebylo tak skoro vidět. Hodně jezdců po závodě říkalo, že nebylo vidět ani do další zatáčky. Většina pilotů ukazovala vedení závodu při průjezdu startem a cílem, že má být závod přerušen.
Nic se ale nedělo. Teprve po absolvování dvou třetin závodu byla vyvěšena červená vlajka a mohly tak být uděleny plné body. Shodou okolností přestalo vzápětí pršet. Hodně pilotů kritizovalo potom ředitelství závodu, že nepřerušilo závod už dříve. Nejtvrdší slova našel ve svém slovníku Marco Melandri: "Všichni sice zvedli paži, ale my jsme pouze součást hry a nemáme žádné slovo. Bohužel hodně kolegů spadlo, jen doufám, že se nezranili. Byl to prostě skandál a to není správné. Děkuji za podporu mých slov, možná jsou tvrdá, ale věřte mně, nebylo to vůbec lehké, ale hodně nebezpečné", řekl bezprostředně po druhém závodě Marco Melandri.

"Byl to skandál. Nemohou přece riskovat zdraví jezdců tímto způsobem. Taky jsme se mohli zabít", řekl později tovární jezdec Yamahy v rozhovoru pro "LA7" a dodal: "Jednali s námi, jako s idioty. Závod pak ukončili jen proto, že už bylo odjeto 75% celkové vzdálenosti. V tom okamžiku ale byla sitauce na trati daleko lepší a kritické okamžiky už byly za námi. Nebylo rozhodně správné, zruinovat tento závod takovým způsobem. Když jsme já a Eugene zvedli paži a jsem si jist, že to ostatní udělali také, tak měli závod ukončit a znovu ho nechat odstartovat. Bylo přece jasné, že nebude pršet celý den. Byla to od nich hloupost. Bohužel piloti nemají tu sílu, něco rozhodnout a to není vůbec fair.".


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist