Max za fabriku?

Složení továrního týmu Ducati na příští rok je stále zahalené do nejistoty a dohadů. A to jsou ve hře potencionálně obě místa v týmu. DX má sice opci na Michela Fabrizia, ale zatím není jasné, jestli ji využije. Mlha navíc ještě trochu zhoustla po vyjádření Římana Mad Maxe.

Max za fabriku?

Max Biaggi totiž potvrdil že by rád uvítal angažmá v továrním týmu Ducati Xerox a vystřídal tak odcházejího Troye Baylisse. Nezapomněl ale dodat že zatím žádný oficiální kontakt neproběhl.
Max, který v seriálu MS Superbiků vloni debutoval v týmu Alstare Suzuki vítězstvím při svém prvním startu na trati v Losailu a skvělým třetím místem celkově, jede letos na Ducati privátního týmu Sterilgarda Go Eleven. Jak minulý týden potvrdil Davide Tardozzi, Max je spolu s Shanem Shakey Byrnem a Chrisem Vermeulenem v užším výběru. Jenže Chris, kterého by Tardozzi chtěl nejvíc, nejspíš zůstane v MotoGP.
Max se zmínil také o rozhovoru s Troyem Baylissem, ve kterém mu měl Baylisstic říct, že proti jeho příchodu k týmu rozhodně nic nemá, a že si myslí že by si ho zasloužil.
Samotný Biaggi, 4x mistr světa ve třídě 250 ccm, považuje zázemí továrního týmu za nutnou podmínku pro dosažení titulu.
Max letos začal velmi dobře v Kataru, ale na Phillip Islandu měl dva pády, přičemž z toho druhého odešel se zlomenou rukou. O dva závody později, v Monze, si navíc zlomil dva prsty. Tardozzi ocenil Maxův fantastický začátek sezóny a to že ukázal jak je silný. Maxovi se dost dařilo i teď v Brands Hatch, v první jízdě dojel na vynikajícím třetím místě, ve druhé nevzal boj a z předposledního 28. místa ve druhém kole se dokázal dotáhnout až na dvanáctou příčku v cíli.
Dalším adeptem je i testovací jezdec Ducati/Bridgestone Niccolo Canepa, v Brně 13. a DNF, u něho je ale (snad) na spadnutí místo v týmu Alice Ducati.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist