Max Biaggi ukončil kariéru

Italský superbikový šampion Max Biaggi dnes oficiálně oznámil, že ukončil svou závodní kariéru. S Biaggim tak odchází jeden z nejúspěšnějších pilotů posledních 20 let.

Max Biaggi ukončil kariéru
"Lituji jen jednoho, že se mně nepodařilo stát se nikdy mistrem světa v kubatuře MotoGP", řekl aktuální mistr světa superbiků o své kariéře.

Max Biaggi přestoupil po čtyřech titulech v kubatuře do 250 ccm v roce 1998 do třídy pětistovek a vyhrál hned první závod. Že se nikdy nestal mistrem světa královské kubatury, tak o to se přičinil svými výkony, jeden jediný muž: Valentino Rossi.Jejich vzájemné duely jsou legendární.Velmi rád by se Biaggi ještě jednou s Rossim utkal - v nějakém závodě s lehkou atmosférou. Druhého prosince se v Latině bude konat supermotový závod se všemi hvězdami motocyklového sportu, jehož výtěžek bude věnován nadaci Marca Simoncelliho: "To by byla velmi dobrá příležitost, ještě jednou závodit proti Rossimu", řekl na toto téma Biaggi.
Max Biaggi tak ukončil svou kariéru na samém vrcholu, když se v 41 rocích stal mistrem světa. Připomíná to trochu jeho předchůdce Troye Baylisse, který se stal mistrem světa v roce 2008 ve věku 39 roků a vzápětí rovněž "pověsil svou helmu na pověstný hřebík".


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.31
Známkováno: 13x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist