Max Biaggi: Comeback s Ducati-Superbike?

Max Biaggi ukončil v listopadu 2012 po 21 letech v MS jako šestinásobný mistr světa svou kariéru. Připravuje se na druhý comeback? S Ducati?

Max Biaggi: Comeback s Ducati-Superbike?
Pouze několik měsíců po rozchodu s devítinásobným mistrem světa Valentinem Rossim laškuje Ducati Corse s další italskou Superstar: Max Biaggi, dnes má právě 41 roků, šest měsíců a 26 dnů, se už nějakou dobu zaobírá doma v Monte Carlo myšlenkami na comeback.

Říman po svém zisku druhého titulu mistra světa superbiků s motocyklem Aprilia (první získal 2010) se ve Vallelunze se slzami v očích rozloučil s aktivní závodní činností.

Nyní se ale z Itálie ozývají hlasy, že Max Biaggi kontaktoval sám od sebe bosse Ducati Gabriele del Torchia a hodně "lehce" se ho zeptal, zda by továrna z Borgo Panigale neměla zájem o jeho jezdecké služby. 21-násobný vítěz závodu MS-Superbike, který celkem 70x stál v tomto seriálu na podiových stupních, si totiž dokáže představit minimálně roli testovacího jezdce s motocyklem Ducati 1199R Panigale. 

Nesmíme zapomenout jednu podstatnou věc: Ačkoliv ještě v létě 2012 nabízela Aprilia Biaggimu i po skončení jeho aktivní činnosti blíže nespecifikovanou spolupráci, tak nyní se už továrna z Noale vůbec neozvala ...
Továrna Ducati se sice oficiálně nezúčastňuje s továrním týmem MS-Superbike, ovšem jinak je značka z Borgo Panigale zastoupena v MS-Superbike piloty Carlosem Checou a Ayrtonem Badovinim s týmem továrnou plně podporovaným, který úplnou náhodu patří Biaggimu velkému kamarádovi Francisi Battovi a jeho šaramantní ženě Patricii. Tito manželé tehdy 35-letého Itala přesvědčili koncem roku 2006 ke změně závodního šampionátu a v roce 2007 mu tým Alstare Suzuki Corona Extra znovu přinesl radost ze závodění. Po katastrofální sezóně 2005 v továrním týmu Repsol-Honda-MotoGP odešel Biaggi na rok do sportovního důchodu a v prosinci 2006 se poprvé svezl na motocyklu Suzuki GSX-R1000-Superbike týmu Alstare.
Max Biaggi ostatně už na Ducati jeden rok závodil, sezónu 2008 absolvoval v týmu Sterilgarda.

Max Biaggi také potvrdil, že před svým druhým comebackem (2007) se ostatně moc dlouho nerozmýšlel: "Mám rád závodění a moc neuvažuji o budoucnosti", bylo vždy jeho krédo.

Biaggi závodil poslední čtyři roky na motocyklu Aprilia; pět ze šesti titulů mistra světa (třikrát 250 ccm, dvakrát Superbike) vyhrál na Aprilii, jeden v MS-250ccm s Hondou. Jelikož se Aprilia velmi vážně zabývá comebackem v MotoGP na sezonu 2014 - a na závodění v královské kubatuře by už byl Biaggi poněkud za výkonnostním zenitem - tak by se Max Biaggi mohl klidně stát ikonou Ducati na příští roky. 

Ostatně Paolo Ciabatti, nyní projektový ředitel MotoGP u Ducati Corse, je hodně blízký přítel Biaggiho. Navíc Ciabatti a nový ředitel závodního oddělení Ducati Bernhard Gobmeier chtějí novému majiteli firmě Audi prezentovat pozitivní novinky. A získání Maxe Biaggiho, který má ve světě GP na svém kontě 42 vítězství (13x 500 ccm/MotoGP, 29x 250 ccm) a celkem 111 podiových umístění (58/53) by bylo geniálním šachovým tahem, který by mohl aspoň trochu spláchnout trpkou příchuť neúspěšného závodění a následujícího odchodu Valentina Rossiho k Yamaze, kterého si Audi chtěla za každou cenu ponechat.
A to nemluvě o tom, že by to bylo bolestivé bodnutí jehlou do konkurenční Aprilie.

Biaggi by se mohl nejdříve etablovat jako testovací jezdec superbikové Ducati a v sezoně 2014 absolvovat další superbikovou sezonu v týmu Alstare svého kumpána Batti. Tam by také mohl potkat svého bývalého kolegu z Yamahy Carlose Checu, který ani ve 40 rocích vůbec nemyslí na ukončení závodní činnosti.

Jedno je jisté, evergreen Biaggi zřejmě načerpal novou energii. Důvod je zcela prozaický a plně odpovídá jeho charakteru: «Grande Max» přece nebude sedět doma a sžírat se závistí, když jeho odvěký rival Valentino Rossi bude v roce 2013 dojíždět v továrním týmu Yamaha pravidelně na podiová umístění a celá Itálie bude psát pouze o něm...

Ostatně slovní výraz «nemožný» v motoristickém sportu neplatí minimálně od doby, kdy 44-letý Michael Schumacher závodil v závodech Formule 1...Proč bychom se nemohli utěšovat krásným snem: V roce 2015 zažijeme souboje Rossi (Yamaha) proti Biaggimu (Ducati) v MS-Superbike.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist