Marco Melandri: "Snížit náskok Aprilie"

Pouze Marco Melandri dokázal konkurovat na Phillip Islandu rychlým motocyklům Aprilia. V Aragónu by ale měl následovat další krok dopředu.

Marco Melandri: "Snížit náskok Aprilie"
Pohled nazpět: Ačkoliv ho bolelo hodně rameno, tak jedině hvězda BMW Marco Melandri dokázala zabránit totálnímu trumfu Aprilie - "Maccio" dojel jako třetí ve druhém závodě. V prvním závodě byly stupně vítězů obsazeny pouze jezdci s motocykly Aprilia v pořadí: Guintoli, Laverty, Fabrizio, ve druhém závodě vyhrál Laverty před Guintolim.
Problémy s ramenem by měly být po operaci začátkem března minulostí, dodatečný test v Jerezu pak dodal Italovi určitou jistotu. A také jeho motocykl BMW je po testu silnější: "Necítím se nyní nijak omezený pohybem, i když mně ještě chybí síla. Po závodě v Austrálii jsme pracovali hodně tvrdě, abychom zmenšili vzdálenost na Aprilii. Myslím si, že jsme odvedli velmi dobrý job", říká 30-letý jezdec z Ravenny.
Tým se soustředil na všechny oblasti, kde se něco dalo zlepšit: elektroniku, motor, podvozek. Pro Aragón tedy vypadá BMW velmi dobře připravena: "Jdu do závodního víkendu hodně optimisticky. Klasický okruh, který je rychlý a technicky náročný. Tedy to správné místo, kde by se měla ukázat naše odvedená práce v tom správném světle. Mám jediné přání, aby bylo dobré počasí", přeje si vicemistr světa z roku 2011.
Stejně jako u řady jiných pilotů, tak i u Chaze Daviese patří 5,3 km dlouhý okruh MotorLand Aragón k jeho oblíbeným: 2012 zde skončil s privátním motocyklem Aprilia ve druhé jízdě jako třetí, v té první propásl skok na podium o pouhých 0,6 sec! Kromě závodu na Nürburgringu  (místo 3. & vítězství), to tak pro něho byl druhý nejlepší závodní víkend v jeho Rookie sezóně. Nyní se ale podmínky trochu změnily: Privátní Aprilii vyměnil za tovární motocykl BMW, místo v červenci se jede v dubnu: "Musíme očekávat úplně jiné teploty, což se odrazí ve všech oblastech, třeba v gripu".

26-letý Brit se ale na tento závodní víkend moc těší: "Aragón je jedna z nejhezčích tratí v kalendáři, opravdu skvělý okruh. Tedy takový, na který se každý těší už hodně dopředu. Je to trať, která nabízí všechny druhy kombinací. Jsou zde sjezdy a stoupání, pomalé a rychlé zatáčky. Je to zároveň výzva, jak správně nastavit motocykl, neboť tento okruh nabízí hodně rozdílné pasáže".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist