Marco Melandri přepsal historii

Tovární jezdec BMW Motorrad Motorsport Marco Melandri mluví v následujícím rozhovoru o pocitech, které měl, když přepsal v Doningtonu historii superbikového šampionátu.

Marco Melandri přepsal historii
Radost v boxu BMW Motorrad Motorsport neznala hranic, když tovární jezdci Marco Melandri a Leon Haslam projeli v prvním doningtonském závodě přes cílovou pásku a postarali se tak o dlouho očekávaný trumf pro BMW Motorrad – tedy nejen o první vítězství v historii mistrovství světa superbiků, nýbrž zároveň o double.
Marco, ve velmi zajímavém první závodě v Doningtonu jsi se Ty a Leon postarali o dvojitý trumf pro BMW Motorrad Motorsport. Jaký význam má toto historické vítězství pro Tebe?

Marco Melandri: "Je to opravdu něco výjimečného. Když jsem přišel k BMW Motorrad, byl můj cíl pomoci udělat z RR motocykl, se kterým je možno vyhrát závod. To jsme nyní, tedy celý tým a všichni lidé v továrně dokázali.. Musím poděkovat všem těm, kteří se na tomto projektu podíleli, tedy managementu BMW Motorrad, závodnímu oddělení a lidem v boxu, pokud mám jmenovat jen některé. Měli jsme i hodně trudná období, ale nikdy jsme se nevzdávali, a vždy jsme se plně soustředili na naši práci. A pořád jsme zůstávali plní koncentrace. A kousek po kousku jsme se posouvali kupředu. Nyní jsem opravdu hrdý na to, že moje jméno bude navždy zapsáno v historické knize BMW."
Na co jsi během posledních kol a především v okamžiku přejetí cílové pásky myslel, jaký byl Tvůj pocit?

Marco Melandri
: "Bylo to něco neuvěřitelného. Hlavou mně proběhlo mnoho myšlenek. Myslel jsem na ty všechny lidi v Německu, kteří závod sledovali v televizi, na mou rodinu a na členy týmu. Vzpomínal jsem na můj první zimní test. Je hodně těžké něco vysvětlovat. V hodně krátkém čase mně proběhlo v hlavě tolik vzpomínek a emocí".
Marco, podařilo se nyní týmu dosáhnout takové úrovně, aby jste byli konkurence schopní každý závodní víkend?

Marco Melandri:
"Myslím si, že máme hodně vysoké niveau. Ovšem nyní to bude pro nás ještě více složitější. Bylo hodně těžké dostat se na špici. Ale zůstat na ní, je pro nás všechny ještě větší výzva. Naši soupeři nyní na nás čekají a budou nás chtít porazit. My jsme si ale naši úlohy vědomi a dobře víme, že nás nyní určitě čekají hodně těžké závody. Ale zůstáváme i nadále plně koncentrováni. Chceme zůstat na špici".
Jaké jsou tedy Tvoje cíle pro další část sezóny?

Marco Melandri:
"Nadále si chci udržet radost ze závodění a odevzdávat úplně vše, co umím. Sezóna je ještě dlouhá a mistrovství světa je úplně otevřené. Musíme myslet závod od závodu a pokusit se získávat vždy co největší počet bodů. Musíme zůstat těsně za patami Top pillotů tohoto šampionátu. Musíme získat nazpět ty body, které jsme ztratili v poslední zatáčce druhé jízdy."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist