Magny Cours - závodní neděle

Zásadní otázka před startem první dnešní superbikové jízdy zněla, podaří se Carlosovi Checovi získat tři potřebné body k zisku titulu mistra světa 2011, nebo novopečený tovární jezdec BMW Marco Melandri španělskou korunovaci ještě odsune? Už před tímto závodním víkendem ale lídr letošního šampionátu Checa jasně řekl, že zde nepojede na nějakou údržbu, nýbrž že titul chce získat ve stylu opravdového šampiona!

V hodně prořídlém startovním poli - jen 18 jezdců na startovním roštu! - vystartoval do závodu na 23 kol nejlépe Eugene Laverty a hned ze začátku havaroval Mark Aitchison, na jehož pád z velké výšky na asfalt nebyl vůbec příjemný pohled. Po prvním kole vedl Laverty, za ním jeli Camier, Checa, Sykes a Guintoli...12. Kuba Smrž, který ale ve 3. kole spadl... Smrže vzápětí následoval Jonathan Rea.

To už se na Lavertyho dotáhl Checa a Guintoli začal bojovat s Camierem o podium. Pro technický problém vzdává v 5. kole Ayrton Badovini.

Po 10 kolech vedla dvojice Checa a Laverty (+0,293), a dále jela velká skupina ve složení Camier (+3.279), Guintoli, Haslam, Haga a Melandri. Mezitím zajel do depa s poruchou své Ducati Maxime Berger a tak v závodě pokračovalo pouhých 13 jezdců. Spadl i Michel Fabrizio, ale svou motorku ještě zvedl a závod dokončil.

Checa na čele zvyšoval náskok před Lavertym, se ztrátou 5 sekund jezdila trojice Haslam, Melandri a Camier, kterou z povzdáli sledoval jako šestý Guintoli a sedmý Haga.
El Toro závod suverénně vyhrál a stal se mistrem světa superbiků na rok 2011. Druhý dojel Marco Melandri a třetím v cíli byl Leon Haslam. Další Leon, ovšem Camier, skončil čtvrtý, pátý dojel Eugene Laverty a na velmi kvalitním šestém místě pak jezdec Effenbert Liberty Sylvain Guintoli. "Nitro" Nori Haga byl v cíli odmávnut šachovnicovým praporkem jako 7., osmý Joan Lasczorz, devátý Troy Corser a desátý Tom Sykes. A v bodech skončili i nováček Xavi Fores, Michel Fabrizio a konečně Roberto Rolfo.