Magny Cours - pátek

Závěr první kvalifikace superbiků byl velmi velmi dramatický, nejdříve se z průběžného 15. místa dostal až na místo třetí náš Jakub Smrž časem 1.38.942 minuty. V tu dobu byl virtuálním Polemanem jeho týmový kolega Sylvain Guintoli, který měl zajetý čas 1.38.741. V úplném závěru se ale na první dvě místa doslova vřítili lídr šampionátu Carlos Checa za absolutně nejlepší čas 1.38.664 a Eugene Laverty, který byl pomalejší o 0,012 sekundy.
Třetí tedy skončil "domácí" Sylvain Guintoli a virtuální první řadu by vytvořil ještě Tom Sykes s Kawasaki. Náš Jakub Smrž obsadil skvělé 5. místo, Brit Jonathan Rea, jeho krajan Leon Haslam a Japonec Nori Haga pak dokompletovali Top-8 a v elitní desítce se ještě umístili Troy Corser a Joan Lascorz. Černého Petra by po dnešku měli pouze dva jezdci, Javier Fores a Roberto Rolfo.

18- Rolfo Roberto Team Pedercini Kawasaki ZX-10R 23 1'39.982

Z hodinového tréninku superbiků ještě neuběhly ani 4 minuty a Ruben Xaus se svým pádem postaral o vyvěšení červeného praporku, když havaroval ve svém zahřívacím kole. Španěl si zranil záda a už dál v tréninku nepokračoval, takže pole závodníků na předposledním závodě letošní sezóny čítá 18 superbikerů.

Už skoro jistý letošní mistr světa Carlos Checa začal pro něho důležitý víkend nejlepším časem v úvodním tréninku, který měl hodnotu 1:39.013 a byl jen těsně před Tomem Sykesem. Velkým překvapením bylo ovšem třetí místo Troye Corsera, který zajel čas 1:39.241. Ve skvělých výkonem z posledních závodů pokračoval Noriyuki Haga, který se dlouho držel pevně na čtvrtém místě, v závěru se ale propadl na místo osmé. Za Corsera se dostali  Leon Haslam, náš Jakub Smrž, Michel Fabrizio - ačkoliv spadl a také Eugene Laverty. Joan Lascorz a domácí Sylvain Guintoli pak dokompletovali Top-10, ze kterého v úplném závěru vypadl Jonathan Rea.

Tovární jezdec Yamahy Marco Melandri se především soutředil na poznání úplně nového okruhu, to stejné platilo i o Leonu Camierovi s jedinou tovární Aprilií.

Kromě Rubena Xause a Michela Fabrizia spadl i Australan Mark Aitchison a to během 20 minut dokonce dvakrát, naštěstí se ale nezranil.