Magny Cours - letošní poslední zvonění

Druhá jízda superbiků uzavřela letošní mistrovský seriál WSBK a vyhrál ji hodně symbolicky nový mistr světa Max Biaggi s Aprilií. Jakub Smrž po doslova hrozivém začátku dojel na velmi dobrém 6. místě, což pro něho znamená 13. místo v konečné klasifikaci WSBK 2010.

Do druhého dnešního závodu nejlépe odstartoval francouzský jezdec Sylvain Guintoli na Suzuki. Do této druhé jízdy už ale nenastoupili zranění Jonathan Rea a Ruben Xaus. Kuba Smrž odstartoval tradičně (7.), ovšem po 1. kole jsme ho zaregistrovali na 12. pozici. Po 2. kole byl však Smrž dokonce až 14. Mezitím zajeli do boxů jak Lai, tak především Corser a ještě k tomu spadl v 6. kole i bývalý dvojnásobný mistr světa James Toseland. V 9. kole jde Biaggi konečně do čela, o 6 kol později překonává v tu dobu druhého Guintoliho i Crutchlow. A v 19. kole padá ze 7. místo Lorenzo Lanzi. Náš Kuba Smrž se mezitím doslova prokousával celým polem jezdců a postupně předjel Scassu, Haslama, Sykese, Checu i Byrneho a do cíle závodu dojel ne velmi kvalitním 6. místě.

V závěru odrazil mistr světa Max Biaggi se svou Aprilií všechny útoky vítěze první jízdy Cala Crutchlowa s Yamahou, a stal se tedy vítězem finálového závodu WSBK sezóny 2010. V dramatickém souboji o poslední podiové umístění se několikrát předjeli Fabrizio s Guintolim, nakonec byl v cíli třetí Michel Fabrizio s Ducati. Za čtvrtým Guintolim - Suzuki dojel pátý Nori Haga, šestý pak Jakub Smrž.

Za naším jezdcem dojel sedmý Luca Scassa, osmý Shane Byrne a devátý Carlos Checa - všichni Ducati. Top 10 pak dokompletoval vicemistr světa Leon Haslam se Suzuki. V bodech jsme dále uviděli Toma Sykese s Kawasaki, Maxe Neukirchnera s  Hondou a Iana Lowra a Mattea Baiocca s motocykly Kawasaki.