Magická osmička

Osmý závod, osmé místo, osm bodů do celkové klasifikace. Taková je bilance Ondřeje Ježka z italské Imoly, kde se konal další závod světového poháru FIM Superstock 1000.

Závodní víkend začal poněkud rozpačitě. Většina jezdců Superbiků při svém prvním volném
tréninku objela pouze jedno kolo a zajela zpátky do boxů. Důvodem byla mastná trať. Celý
program tak nabral několikahodinové zpoždění a tréninky Superstocků byly zrušeny. Začínalo se až volným sobotním tréninkem, v němž se Ondra učil trať a obsadil 19. místo.

Do odpolední kvalifikace šel s vyššími ambicemi. Bohužel po několika kolech dostal velké křeče do rukou, nebyl prakticky schopen ovládat motocykl a po kvalifikaci figuroval až na 22. pozici.

V sobotu večer a v neděli ráno Ondra strávil mnoho času v mobilní klinice a zlepšení se dostavilo.

V ranním warm-upu obsadil 13. místo a vyhlídky na závod byly už o něco nadějnější.

Po startu se Ondra držel okolo 20. místa, během několika kol se však propracoval na čtrnácté. Ke konci závodu stále zvyšoval tempo a doslova se přehnal přes dvojici Fores - Baz. V posledním kole havaroval Andrea Antonelli, a tak Ondra projel cílem na 11. místě.

Několik hodin po závodě byli diskvalifikováni oba jezdci Aprilie: vítěz závodu Ayrton Badovini a desátý Federico Sandi, jejichž Aprilie nesplňovaly technické předpisy pro Superstocky a čtyřicetisekundovou penalizaci poté dostal i čtvrtý Sylvain Barrier.

Ondra se tak posunul na konečné osmé místo.

V celkové klasifikaci patří Ondrovi stále sedmé místo. Na šestého Barriera ztrácí pouhé 3 body, před svými pronásledovateli má náskok už 23 bodů.

Ondra Ježek: Jsem maximálně spokojený. Po nevydařené kvalifikaci jsem
byl obrovsky zklamaný, protože 22. místo byla opravdu velmi špatná výchozí pozice do závodu. Navíc jsem vůbec nevěděl, zda moje ruce závod vydrží, protože po pár rychlejších kolech jsem s nimi nemohl téměř vůbec hýbat. V mobilní klinice mi věnovali hodně času a v neděli se křeče už nedostavily. Samotný závod mě hodně bavil, byla to dobrá stíhací jízda. Osmé místo je pro mě i pro tým úspěch. Další víkend nás čeká závod