Liberty Racing v Guadixu

Český superbikový tým Liberty Racing začal své historicky první testování na španělském okruhu Guadix. První den provázela dopoledne mlha a tak se mohlo začít testovat až odpoledne.

Liberty Racing v Guadixu
Český superbikový tým Liberty Racing s jezdci Jakubem Smržem a Sylvainem Guintolim začal své působení v seriálu mistrovství světa prvním testem na španělském okruhu Guadix. 

Ačkoliv test začal až - kvůli mlze - odpoledne kolem druhé hodiny, tak oba jezdci jsou velmi spokojeni jak s motorkou, tak i s prací celého týmu. Během prvního dne testování objeli jak Jakub Smrž, tak Sylvain Guintoli kolem 50 okruhů a věnovali se především seznámení s motorkou - pro francouzského pilota to bylo ostatně úplně první svezení na motocyklu Ducati - a základnímu nastavení. První den testů provázela zima a tak tým Liberty Racing využil nabídky majitele okruhu, který se rozhodl kompenzovat dopolední mlhu nabídkou testu - zadarmo - ještě na pátek.


"Na trati dnes bylo vše v pořádku, bylo to mé první svezení na Ducati a první dojem byl velmi dobrý a to jak s týmem, tak i s motorkou. Dnes jsme jezdili se základním nastavením, abych se seznámil s motocyklem Ducati. Po mé operaci nohy to byl pro mě na Ducati skvělý pocit znovu sedět na motocyklu. Ráno byla mlha, což mně připomínalo můj domov, takže test začal až kolem 14. hodiny. Bylo chladno, v noci jen 1 stupeň a ve dne maximálně 13 stupňů. Nemůžu se dočkat dalšího dne testování, abych vyzkoušel i další nastavení", řekl o prvním dnu v Guadisi francouzský pilot Sylvain Guintoli. 


"Dnes jsme začali jezdit až ve 14 hodin kvůli mlze, která nechtěla ustoupit. Potom jsem začal pomalu zkoušet novou motorku na pro mě neznámém okruhu Guadix, který měří pouhých 3,5 km. Po zimě jsem si teprve zvykal a především jsme se soustředili na různá nastavení podvozku, geometrii a hlavně elektroniky, kde je největší rozdíl oproti mé loňské Ducatce. Ujel jsem celkem 45 kol, jsem velice spokojen, ale ještě máme určité problémy v nastavení, které musíme vyřešit, aby se mně jelo bez problémů. Tým funguje naprosto parádně a rovněž i motorka. Na této pomalé trati se ale nedá srovnávat. Každopádně jsme ale udělali hodně práce", hodnotil první den český pilot Jakub Smrž.  

Testování skončilo kolem 19. hodiny večerní a bude tedy pokračovat ještě celý čtvrtek a pátek.Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist