Laverty překonal své vlastní očekávání

Ir Eugene Laverty si vede ve své první superbikové sezóně opravdu skvěle. Dokonce se nemusí ani schovávat za výkony svého týmového kolegy Marca Melandriho.

Laverty překonal své vlastní očekávání
Jako první Ir vyhrál dvojnásobný vicemistr světa supersportů Eugene Laverty závod superbikového šampionátu. Po 14 z 26 závodů je tovární jezdec Yamahy průběžně na čtvrtém místě.

Chceš promluvit ještě do souboje o titul mistra světa?
Eugene Laverty:
"Po mých dvou vítězstvích v Monze jsem byl 60 bodů za lídrem šampionátu. Nyní je to 115. Poslední závody ale neprobíhaly dle mého přání, přitom se cítím na motocyklu opravdu super. Ovšem musím to umět přenést do konstantních výsledků v závodech."
Když jsi koncem minulé sezóny podepsal u Yamahy, myslel jsi si, že jseš schopen už v sedmém závodě kariéry vyhrát?
"Že tak brzy budu schopen závodit na samé špici, jsem rozhodně netušil. Po zimních testech jsem si myslel, že se mně v Assenu podaří možná podiové umístění. Ovšem s vítězstvím v Monze jsem rozhodně nepočítal. Jsem totiž hodně realistický z pohledu mých možností. Když ale své nasazené cíle často překonám, tak mám opravdu radost".

Jak tedy vypadají Tvé cíle do budoucnosti?
"Jak na to budu připraven, tak chci jezdit MotoGP. Momentálně ale jsem s Yamahou velmi spokojen v superbikovém mistrovství světa a tak se moc daleko do budoucnosti nedívám. Chtěl bych u Yamahy zůstat a s Yamahou také dospívat. Oni mně totiž věří."
A následující závod v Brně?
"Brno je pěkný a plynulý okruh, který vyhovuje mému motocyklu. Takže do Brna cestuji s velmi pozitivní náladou, stejně jako jsem cestoval do Monzy. Nebudu spokojen, pokud nezískám aspoń jedno podiové umístění".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist