Laverty pojede Aprilii

Po odchodu Yamahy ze superbikového světa se musel Ir Eugene Laverty rozhodout pro nový motocykl, a tím bude tovární Aprilia, ačkoliv BMW Italia mu nabízela více peněz.

Laverty pojede Aprilii
Ir Eugene Laverty na sebe upozornil během své první sezóny v superbikovém šampionátu několika pozoruhodnými výsledky a tak nebylo divu, že o něho byl - po odchodu Yamahy - zájem hned od dvou renomovaných značek, tedy Aprilie a BMW. Nakonec se dvojnásobný vítěz z Monzy rozhodl pro Aprilii, která mu nabídla tovární materiál, zatímco v satelitním týmu BMW Italia by se musel spokojit jen s "normálním" motocyklem, a to i přesto, že peněžní nabídka byla hodně zajímavá. Ne každý totiž dostane za závodění v superbikovém šampionátu 300.000 Euro.

Co ale není vůbec jisté, v kterém týmu tento Severní Ir vlastně pojede. Jsou tři možnosti, pokud by tovární tým Aprilie jel se dvěma motorkami, což není vůbec jisté, tak by byl týmovým kolegou Maxe Biaggiho. A jaká je ještě další možnost?
Superbikový šéf Aprilie, Gigi Dall'Igna, se nechal v minulých dnech slyšet, že Aprilia chce nasadit celkem čtyři motocykly na startovní rošt 2012. Jedna (možná dvě) z nich v továrním týmu Aprilie, jedna v týmu PATA a jedna až dvě v týmu pod vedením Paula Birda. Úplně jedno, v kterém týmu nakonec aktuálně třetí jezdec šampionátu pojede, tak to bude s tovární motocyklem Aprilia RSV4.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 4.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist