Laverty: Guintoli je jak moje kopie

Opravdový šampion se pozná tím, že se dokáže po propadu na dno znovu odrazit, což dokázal po Aragónu Eugene Laverty, i když s vítězstvím v Assenu nepočítal.

Laverty: Guintoli je jak moje kopie
Po nulovém bodovém zisku v Aragónu (defekt/pád) prohlásil tovární pilot Aprilie Eugene Laverty, že se kvůli tomu rozhodně nezboří svět a že se bude raději dívat směrem dopředu.
Celý první závod v Assenu bojoval Laverty s Jonathanem Reou (Pata Honda) a s týmovým kolegou Sylvainem Guintolim o 2. místo. Pouze Tom Sykes (Kawasaki) hned po startu odjel a byl pro tuto trojici nedostižný. V posledním kole, když šlo o poslední dvě podiová místa, tak byl Laverty tím, na kterého místo nezbylo. "Zkoušel jsem předjet Guintoliho, ale on jezdí stejným stylem jako já a má i identický motocykl. Takže je hodně těžké ho předjet. Velmi rychle si na Aprilii zvykl, a dokáže její všechny přednosti dostatečně využít. To nás dělá na trati skoro jako dvojčata".
Pro druhou jízdu se rozhodl Laverty pro měkčí pneumatiku. Ještě tři kola předkoncem nechal působit Sykese jako vodiče, pak ho předjel, ale nedokázal se ho zbavit. nakonec rozhodovaly centimetry, a to ve prospěch Lavertyho: "Můj plán byl jasný, v háku za Tomem odjet od zbytku startovního pole a skončit druhý. Ovšem už po několika kolech jsem začal myslet na vítězství. Tak jsem začal studovat Tomovu jízdu a začal hledat místa, kde jsem silnější. Můj pocit na biku byl daleko lepší, nejen kvůlu pneumatice, ale i kvůli změně nastavení šasí. Rozhodně jsme zde nečekali vítězství, neboť Max Biaggi a já jsme zde měli vloni velké problémy", říkal Laverty, který se tak postaral o první vítězství pro Aprilii v Assenu vůbec.

Laverty také potvrdil, že byly dny v minulých dvou týdnech, kdy o sobě sám pochyboval a byl mentálně hluboko na dně: "Pád ve druhé aragonské jízdě byl důsledkem defektu v jízdě první, bez toho výpadku by se mně ten pád nepřihodil. Ale už není třeba na to zpátky vzpomínat, prostě to byl hodně špatný den.".
Společně se Sykesem a továrním pilotem BMW Chazem Daviesem je nyní Laverty bodově stejně na druhém místě v MS-Superbike, ovšem 28 bodů za týmovým kolegou a lídrem šampionátu Sylvainem Guintolim: "Nejvíce mě štve, že mě Guintoli v první jízdě porazil. Ale klíč k titulu mistra světa leží ve  vyrovnanosti. Musím co nejvíce dojíždět na podia, i když vítězství chutná sladčeji".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist