Lanzi i v Portimau na Smržově motorce

Na Nürburgringu dostal Ital Lorenzo Lanzi hodně narychlo šanci v superbikovém týmu Effenbert Ducati místo našeho Jakuba Smrže, kterému už prostě došla trpělivost za řadu měsíců bez nezaplacených výplat od svého ex-týmu.

Lanzi i v Portimau na Smržově motorce
Lorenzo Lanzi, který vyhrál deštivý závod supersportů v Assenu a který po svém tehdejším vítězství za pražský tým ProRace oznámil, že se k profesionálnímu sportu vrátí pouze v případě, že bude moci závodit v kubatuře superbike.
Tuto šanci mu nyní dává česko-italský tým Effenbert Liberty Racing, který má sídlo v Praze. Je samozřejmě i předpokladem, že se Lanzi objeví v sedle ex-motocyklu Jakuba Smrže i ve finále letošní sezony na francouzském okruhu Magny-Cours.
30-letý Ital Lanzi má na svém kontě celkem 132 závodů WSBK v sezonách 2005-2012, kdy ale plnohodnotně odzávodil pouze 2005 až 2008 a potom ještě 2010, jinak jezdil jako náhradník. Celkem dokázal 3 závody vyhrát a celkově dojel 7x na podiová umístění. V MS skončil celkem třikrát celkově v Top-10, v roce 2007 jako 7., o rok dříve 8. a konečně ve své vůbec první premiérové sezoně 2005 devátý.

Při prvním startu za tým Effenbert mu patřilo v kvalifikaci 20. místo, mimochodem Lanzi přiletěl z Itálie do Německa až první den celého závodního víkendu a na Nürburgring se tak dostavil až těsně před svým prvním volným tréninkem, v jízdách samotných pak dojel 14. a 16.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist