Lai za Parkese, Parkes za Lascorze

Ex-pilot Grand Prix Fabrizio Lai nahradí Broca Parkese v superbikovém týmu Echo CRS Honda, ovšem tento Australan pojede celý závěr sezóny 2010 WSS v továrním týmu Kawasaki.

Lai za Parkese, Parkes za Lascorze
Dřívější jezdec Grand Prix Fabrizio Lai z Itálie se vrací nazpět do závodů světového šampionátu, když nahradí v šampionátu World Superbike Championship na okruhu Nürburgring australského pilota Broca Parkese v týmu Echo CRS Honda .


Fabrizio Lai jezdil závody Grand Prix v kubaturách 125 a 250 ccm do roku 2008, kdy v sezónách 2003 - 2008 stál celkem 5x na bedně ve stopětadvacítkách (2x2., 3x3.). Potom zkoušel tento jezdec mistrovství světa WSS právě v týmu Echo CRS. Po 6 závodech - bez bodového zisku - ho ale nahradil Sam Lowes. .

Lai tak bude druhým jezdcem, který bude v seriálu World Superbike na Nürburgringu debutovat, kromě něho také Ian Lowry na PBM Kawasaki.


Australan Broc Parkes se okamžitě po "rozvodu" se superbikovým týmem Echo CRS Honda zúčastnil už v minulém týdnu testování v Almerii, kde jel supersportový motocykl Kawasaki zraněného španělského jezdce Joana Lascorze.  Jistě, že tento 28-letý "klokan" není v supersportech žádným nováčkem, je totiž dvojnásobným vicemistrem světa supersportů z let 2004 a 2007. Parkes pojede místo Lasczorze všechny tři závěrečné závody, tedy kromě německého Nürburgringu i italskou Imolu a francouzské Magny Cours.

Zraněný Joan Lascorz je stále v nemocnici v Barceloně, kde bude tento týden ještě jednou operovaný na své zraněné levé noze. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist