Kuba Smrž o Milleru

Český superbiker Jakub Smrž si na své bodové konto připsal v americkém Milleru dalších důležitých 17 bodů a drží se v průběžném hodnocení seriálu mistrovství světa superbiků i nadále v Top-10.

Kuba Smrž o Milleru
Závodní americký víkend začal pro českého superbikera jako v pohádce, když Kuba Smrž dominoval jak oběma kvalifikacím, tak ve skvělém duchu vyhrál i Superpole.
"Jsem strašně rád, že jsme v superpole zúročili perfektní práci za oba dva dny. Jediná chybička se vloudila v druhém volném tréninku, kdy jsem byl delší a za každou cenu jsem se chtěl do zatáčky vejít. Ale i bez použití nové gumy jsem byl na 7. místě a to jsem svůj nejlepší čas zajel na zadní gumě v jejím 16. kole. V superpole šlo snad letos poprvé vše podle plánu a do SP3 mi zbyla jedna kvalifikační guma. Tu jsem dal hned na začátku, ale nepovedlo se mi na ní zajet ideální kolo, tak jsem ještě stihl jedno se záložní SC1. Na té se mi povedlo zajet nejrychleji ze všech, což ještě podtrhuje výsledek. Poděkování si nejvíc zaslouží tým, kterej odvedl parádní práci a motorka funguje nejlépe, co si kdy pamatuju :-) Ale dnes to byla jen důležitá část závodního víkendu a samozřejmě zítra přijde to nejdůležitější, kde se pokusím navázat na superpole, protože motorka i já na to máme. Určitě to nebude snadný, ale dám do toho vše!!!", říkal po nedělním Superpoli jezdec českého týmu Liberty Racing Jakub Smrž.

 

Pondělní závody už tak úplně nejlepší nebyly a Jakub Smrž to také při jejich hodnocení přiznal. Faktem je, že motocykly Ducati byly sice na zatáčkovité trati lépe ovladatelné a jejich piloti měli v technických pasážích navrch, na straně druhé ale na dlouhých rovinkách nestačily dvouválce z Borgo Panigale na své čtyřválcové soupeře, což se projevilo okamžitě i po startu obou jízd.

"První jízda byla hodně náročná. Povedl se mi start, bohužel do první zatáčky daleko, tak jsem ztratil hodně pozic, ale tu jsem jel dobře venkem a opět nějaký pozice vydělal. Největším problémem bylo, že jsem zůstal příliš dlouho za Sykesem a ve snaze držet se čtyrválců ve větru se mi začala přehřívat motorka, což taky moc nepomohlo. A díky tomu mi ujela špička. Postupně jsem se dostal přes Sykese, ale na Lavertyho už to bohužel nestačilo, byť jsem se snažil ze všech sil. Snad se mi podaří dostat v druhé jízdě dopředu, abych mohl zajíždět časy, který jsem schopnej a nikdo mě nebrzdil, kdo mi pak ujede 50m na rovině. Jinak jsem byl s motorkou hodně spokojenej.", zhodnotil první jízdu Kuba Smrž.

            

"Po dnešku určitě nemám důvod ke spokojenosti. Jak jsem prorokoval už včera, superpole není závod. První část druhý jízdy se mi povedla, ale samozřejmě, když jsem byl vepředu, tak se něco stát muselo, jak tomu letos bývá :-) Restart se mi vůbec nepovedl a byť jsem chtěl dostat se dopředu, dlouho jsem válčil s Haslamem, kterej mi to vždycky nekompromisně vrátil na rovině a pak jsem v přemíře snahy udělal chybu. Sice se mi povedlo dojet ho, ale zadní guma nebyla v posledních dvou třetinách v takovém stavu, abych se z výjezdů udržel a mohl na brzdy zaútočit. Mrzí mě, že se nepovedlo zúročit perfektní dva tréninkový dny, ale to jsou závody a v Misanu s chutí do toho. Byť to výsledkově nedopadlo, jak bych si přál, už se těším na další závod, protože motorka podvozkově funguje super a agresivity je dost.",
byl po restartované druhé jízdě náš superbiker hodně nespokojený. 
Po 11 odjetých jízdách letošní sezóny má Kuba Smrž na svém kontě 61,5 bodů, což znamená i nadále umístění v Top-10 a na devátého, značkového kolegu a nejlepšího Rookie Davide Giugliana, ztrácí Smrž pouhé 3,5 body.                                 
Dalším závodem je Kubovo oblíbené Misano, kde v roce 2009 získal své první Pole position a kde vloni skončil v Superpole třetí. Jede se už za necelých 14 dní, tedy o závodním víkendu 8.-10. června.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist