Kuba Smrž má první letošní podium

Druhý superbikový závod v Silverstone už sice nebyl tak dramatický jako ten první, ale zajistil Jakubu Smržovi první letošní bednu. Závod byl po 9 kolech po mnoha pádech přerušen a bylo uznáno pořadí po 8 okruzích. Vítězem hodně chaotického závodu byl tak nakonec prohlášen Sylvain Guintoli před Lorisem Bazem a Jakubem Smržem.

Do druhého dnešního závodu, který byl zkrácen na 17 kol, nejlépe odstartoval Sylvain Guintoli před Kubou Smržem, a byl to od obou bývalých týmových spolujezdců doslova raketový start.

Po prvním kole vedl Guintoli o 0.897 sekundy před Smržem, ovšem další skupinka na čele s Lavertym už ztrácela 5.142 sekundy. Následovali Melandri, Haslam, Baz, Dvaies, Camier, Gigliano a Biaggi, 14. jel mistr světa Checa

2. kolo - Guintoli vede s náskokem 1.174 před Smržem, třetí Laverty už ztrácel 9.625 sekundy. Pátý jede Melandri, 13. Biaggi a 14. Checa

3. kolo - Smrž snížil náskok na Guintoliho na 0.540 sekundy, na třetí místo se už propracoval Baz.

4. kolo - S technickým problémem odstoupil z 9. místa Leon Camier. Třetí Baz snižuje náskok vedoucí dvojice na 6.904, stejně jako v jeho závěsu čtvrtý Giugliano.

5. kolo - Baz a Giugliano stále zrychlují a společně stahují náskok na Guintoliho a Smrže

6. kolo - Na čele žádná změna, jinak favorité jsou na následujících pozicích: 8. Melandri, 10. Checa a 13. Biaggi

7. kolo - Ze čtvrté pozice padá Davide Guigliano, který ztrácel na vedoucího Guintoliho pouhé 3 sekundy.

8. kolo - Vede Guintoli s náskokem 0.881 sekundy před Bazem a Smržem, ten ale vzápětí ze třetího místa padá, stejně jako chvíli předtím Jonathan Rea a Ayrton Badovini. Jinak 6. je Checa, 8. Melandri a 11. Biaggi.

9. kolo - Padá mistr světa Carlos Checa, a také Maxime Berger z aktuálně 4. místa. Baz jde do čela před Guintoliho. Z vedení se ale Francouz dlouho neradoval, neboť vzápětí spadl a hned na to i Tom Sykes.

Byla vyvěšena červená vlajka, když na trati bylo aktuální pořadí Guintoli, Baz, Laverty, Berger, Davies, Melandri, Biaggi, Hopkins, Sykes, Fabrizio a dále Canepa, Ayoama, Zanetti, Haslam a Rea.
Po řadě diskuzí byl nakonec uznán výsledek po 8. kole, takže definitivní pořadí hodně chaotického závodu je následující: Hned při svém prvním startu za nový tým PATA Racing se raduje z prvního místa Sylvain Guintoli (jinak už vyhrál letos podruhé) před Lorisem Bazem a naším Kubou Smržem, kterému samozřejmě k jeho letošnímu prvnímu umístění na stupních upřímně gratulujeme.

Čtvrtý se umístil Eugene Laverty a Top-5 dokompletoval Maxime Berger. Mistr světa Carlos Checa byl nakonec klasifikován jako šestý a za ním následovali Chaz Davies, Marco Melandri, Jonathan Rea a John Hopkins - což bylo Top-10.

Lídr šampionátu Max Biaggi skončil jedenáctý a v bodech dojeli Tom Sykes, Michel Fabrizio, Hiro Aoyama a Niccolo Canepa, když šachovnicový praporek viděli ještě Lorenzo Zanetti a Leon Haslam.

Vzhledem k pouhým 8 odjetým kolům se dnes rozdávaly pouze poloviční body.
"Byla to pro nás hodně těžká neděle, když těsně před přerušením prvního závodu jsem ne vlastní vinou upadl. Museli jsme velmi rychle spravit motocykl a neměli jsme příliš mnoho času, nějak hluboce uvažovat o pneumatikách. Byla to pochopitelně chyba. Na konci druhé jízdy jsem stejně jako řada jiných, upadl. Byl jsem tedy rád, že závod byl přerušen a já jsem se mohl postavit na podium", řekl po dnešním druhém závodě šťastný český jezdec Kuba Smrž.
V šampionátu vede sice stále Max Biaggi (274 bodů), ale nyní jen o pouhých 10,5 bodů před Marcem Melandrim (263,5). Třetí je Tom Sykes (222,5), čtvrtý Carlos Checa (220,5) a Top-5 uzavírá Jonathan Rea (203,5).

Šestý je Leon Haslam (170), sedmý Eugene Laverty (160,5), osmý Sylvain Guintoli (122,5), devátý Michel Fabrizio (108,5) a desátý Davide Giugliano (106).