Kuba se učil, ale i pořádně zrychloval

Na novém motocyklu Aprilia jezdil v pátek český motocyklový jezdec Jakub Smrž, současný 13. jezdec světového šamionátu superbiků. Ano jednalo se o současně nejlepší motocykl v celém startovním poli, tedy italskou Aprilii.

Kuba se učil, ale i pořádně zrychloval
Měnit motocykl, tým nebo značku během sezóny - to je vždy velmi choulostivá záležitost. A tak bylo v týmu PATA B&G vidět před včerejším prvním tréninkem hodně napětí. Ovšem Kuba začal páteční den velmi dobře a dokázal se v něm také hodně zlepšit. Zatímco v prvním volném ujel jihočeský jezdec celkem 17 kol - a zajel čas 2'01.517 - 14. místo (ztráta na nejrychlejšího Fabrizia 1.600 sekundy), tak v první kvalifikaci se dostal během 1í ujetých kol na 2'00.348 - 7. místo (ztráta na nejrychlejšího Hagu 1.071 sekundy). Tedy hodně pronikavé zlepšení o 1,2 sekundy.


"Dnešním dnem pro mě začala nová éra ve WSBK a tou je přechod z Ducati na Aprilii. Po technických problémech v předchozích závodech se můj tým, Pata B&G Racing, rozhodl pro tuto rychlou změnu a před dnešním dnem to pro mě byla velká neznámá. Na stroj Aprilia RSV4 jsem poprvé usedl až dnes ve volném tréninku, tudíž 7. místo v kvalifikaci je pro mě velkým překvapením a dobrým začátkem. Motorka mi sedla rychle do ruky a hned jsem měl pocit, jako bych na ní už někdy jel. Byť jsem si nevedl tak špatně, rozhodně si na Brno nekladu žádné cíle, jen to, abych si co nejlépe zvykl, přeučil se na jiný styl, posez a způsob jízdy a do konce sezóny se dokázat přibližovat špičce. Dnes jsem se snažil postupně vylepšovat nastavení, ale jak jsem i řekl mechanikům, zatím se musím víc přenastavovat já a ani pořádně nedokážu říct, co mám za konkrétní problém. Je to jiná motorka a nemám o ní žádné informace a žádné srovnání.


Uvidíme co přinese zítřek a už se těším na další svezení a nové zkušenosti !!!",
viděl první den na brněnském Masarykově okruhu Jakub Smrž a závěrem dodal:
"Ale jak je Aprilia opravdu dobrá, budu moci říci až v neděli".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist