Kuba do závodu z první řady

Doslova zimní teploty (6 °) – to byly dnes odpoledne v Doningtonu podmínky během Superpole, které mělo určit pořadí na startovním roštu Grand Prix Evropy „Superbike World Championship“, který se bude konat zítra, tedy v neděli 27. března.

Kuba do závodu z první řady
Dnešní den jen potvrdil stále velmi dobré výkony motocyklu Ducati týmu Effenbert Liberty Racing Team, neboť již podruhé za sebou se jeden z jeho pilotů postaví do první řady na startovním roštu.

Jakub Smrž, který skončil v kvalifikaci na Phillip Islandu na šestém místě, se dnes v průběhu Superpole dostal v Doningtonu na místo čtvrté, když mu na třetího jezdce, domácího Toma Sykese, chybělo jen 5 tisícin sekundy.
Český pilot Jakub Smrž byl velmi spokojený a na tiskové konferenci – bezprostředně po ukončení Superpole - řekl, že celé dva dny byli konkurence schopní a že ve zbývajících hodinách do startu závodu je třeba ještě tvrdě pracovat, aby se vylepšily některé maličkosti, které byly zjištěny a zítra se tak pokusit o hodně důležitý a dobrý výsledek v závodě. Trochu obavy má ale Jakub Smrž z počasí, neboť za studena mohou nastat problémy s přilnavostí zadní pneumatiky a to také stěžuje nastavení motocyklu.

Trochu hořký byl tento den pro druhého našeho jezdce Sylvaina Guintoliho, který má stále zraněné ruku a nohu, jako následek svého pádu během prvního závodu v Austrálii. Ačkoliv se lékaři z Clinica Mobile o něho neustále starají, tak mu bolestivé zranění neumožnilo získat více, než 14. pozici na startovním roštu, kdy mu na postup do druhého kola Superpole chybělo méně, než půl sekundy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist