Konec Nakanovy kariéry?

Shinya Nakano stále ještě nemá žádnou smlouvu na rok 2010. A u Aprilie ji asi nedostane. Nejen o tom je tento článek.

Konec Nakanovy kariéry?
«Při pádu ve Valencii jsem si zlomil klínčí kost, a po tomto zranění jsem už nebyl schopen závodit na úrovni", říká Shinya Nakano, který ve svém prvním roce v mistrovském seriálu superbiků zůstal bez podia: "Kost mě bolí  dodnes, takže to nebyla otázka "čisté hlavy". Samozřejmě, když nemám sílu a výsledky také neodpovídají mému přání, tak jsem také ztratil sebedůvěru". 

Pokud se podívá Nakano na PC, tak může porovnávat s Biaggim a říká: "Biaggi přidává hned plyn, takže vyjíždí ze zatáčky také rychleji. A tím má lepší zrychlení na rovinkách. Já naproto tomu jedu hodně dlouho jako s motocyklem o obsahu 800 ccm, tedy MotoGP a to mě stojí rychlost. Superbikový motocykl je ale těžší a větší. Musíš brutálně brzdit, když vjízdíš do zatáčky a potom hned přidat plyn. A přesně to umí Biaggi lépe než já a já tak na něho v každé zatáčce ztrácím".


Pro rok 2010 si nedělá Nakano žádné iluze: "Dostat novou smlouvu bude hodně těžké, neboť nemám skoro žádné výsledky. Ale přesto si myslím, že velká většina jiných jezdců by nezvládla můj job u Aprilie lépe než já. Pro ty, kteří to vidí z dálky je to jasné, neboť Biaggi hned v prvním roce zajel opravdu skvělé výsledky. Ovšem interně máme a měli jsme velké problémy, ovšem na tomto novém projektu jsme pracovali opravdu velmi tvrdě. Podařilo se nám zlepšit jak jezdecké vlastnosti motocyklu, tak také maximální zrychlení. Topspeed je velmi dobrý, ale křivka výkonu motoru ještě není perfektní", říká 6-ti násobný vítěz závodu Grand Prix a ex-vícemistr světa dvěstěpadesátek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist