Kenan Sofuoglu mistrem světa supersportů

Turecký pilot Kenan Sofuoglu je od dnešního dne už dvojnásobným mistrem světa této kubatury. VELKÁ GRATULACE!

Na start dnešního finálového závodu nastupoval Kenan Sofuoglu s náskokem 16 bodů na Ira Eugene Lavertyho. Oba dva jmenovaní piloti jezdili hodně vpředu svůj vlastní závod a zbytek startovního pole odsoudili do role pouhých statistů. Vítězem se stal Ir Eugene Laverty - tuto sezónu už poosmé, ovšem druhé místo stačilo Kenanovi Sofuoglovi k získání titulu mistra světa.

V dramatickém souboji kvarteta jezdců o poslední podiové umístění byl nejlepší Brit Chaz Davies, čtvrtý pak dojel královehradeckého Intermota Ital Massimo Roccoli, pátý Dán Robin Harms a šestý zkušený Japonec Katsuaki Fujiwara. Top 10 dokompletovali sedmý Španěl David Salom, osmý Ital Michele Pirro, devátý jeho krajan Roberto Tamburini a desátý Portugalec Miguel Praia.

Do cíle dnešního závodu supersportů na okruhu Magny Cours dnes dojelo pouhých 12 jezdců.