Kdo pojede druhou tovární Kawasaki ve WSBK 2010?

Vedle jasné "1" Chrise Vermeulena se stále ještě jedná o druhého jezdce, kde největší šanci má Brit Shane Byrne.

Kdo pojede druhou tovární Kawasaki ve WSBK 2010?
Ačkoliv má (měl) Shane Byrne další nabídky na rok 2010, tak jeho příchod do továrního týmu Kawasaki je nejpravděpodobnější, a to hlavně po tom, že jedna z nabídek skončila angažováním Maxe Neukirchnera v týmu Ten Kate Honda. 

"Shane Byrne je na listině možných kandidátů pro druhé místo v týmu úplně nahoře", říká týmový šéf Paul Bird, který má na rok 2010 přislíbenu z Japonska nejen finanční ale i technickou pomoc. 

I z tohoto důvodu  se vrací do své vlasti Japonec Makoto Tamada, měl by společně s Akirou Yanagawou vytvořit testovací tým a jezdit také japonský šampionát "All Japan Superbike".

Ale nazpět k současnému jezdci týmu Ducati-Sterilgarda, který na okruhu Magny Cours vybojoval 8. a 11. místo a v tabulce MS mu patří místo 9., jen o 5 bodů před naším Jakubem Smržem. 

"Můj manažér byl také při závodě Magny-Cours a během několika příštích dní by vše mělo být jasné", říká "Shakey". 


O toto druhé místo má ovšem velký zájem i dosavadní jezdec Broc Parkes, ovšem to by bylo reálné pouze v případě podepsání Byrneho s jiným týmem (Alstare Suzuki, Althea Ducati - zde třeba jako týmový kolega Jakuba Smrže, nebo Niccola Canepy). 


A ještě jedna zajímavost týkající se právě továrního týmu Kawasaki: Tak dlouho, dokud bude nová "1" jednička tohoto týmu Chris Vermeulen oficiálním továrním jezdcem týmu Suzuki-MotoGP-Pilot, musí se plně této práci věnovat a rozhodně nesmí hned po skončení superbikové sezóny, ale v době, kdy ještě probíhají závody Grand Prix, testovat svůj nový pracovní nástroj, tedy hned po Portimao. Přibližně takto zdůvodnil zákaz testování pro Chrise Vermeulena na motocyklu Kawasaki týmový šéf Rizla Suzuki, Paul Denning. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist