Kdo bude 21. jezdcem v superbicích?

Včera bylo potvrzeno, že Ital Vittorio Iannuzzo pojede v příštím roce mistrovství světa superbiků za tým Grillini BMW. Nyní je potřeba ještě jeden pilot, tedy 21. celkově, aby byla splněna smlouva s pneumatikářskou firmou Pirelli.

Kdo bude 21. jezdcem v superbicích?
7. prosince představí italský tým Grillini BMW v rámci Motor Show v Bologni svého nového pilota na rok 2013, kterým bude Vittorio Iannuzzo. 30-letý Ital se v paddocku superbiků a supersportů pohybuje od roku 1999,  má na svém kontě sice 166 závodů v těchto dvou objemových kubaturách, ale ani jedno podiové umístění. Jeho nejlepší celkové místo se datuje do letošního roku, kdy skončil celkově 9. v mistrovství světa supersportů. Nesmíme ovšem zapomenout, že v "litrových" stocích se stal Iannuzzo v sezoně 2002 šampionem, když z 9 závodů 4x dokázal vyhrát a celkem 5x dojel na podiové umístění.

Tím se počet jezdců v superbikovém šampionátu - i doposud nepotvrzených - ustálil na čísle 20. To je však trochu problém, neboť smlouva mezi promotérem šampionátu a pneumatikářskou firmou Pirelli je uzavřena na minimálním počtu 21 startujících stálých superbikerů. Jinak nebude od této firmy vyplacen hodně lukrativní bonus. Jen připomínám, že týmy a jezdci - na rozdíl od seriálu MotoGP - platí firmě Pirelli za jednoho jezdce za závodní víkend 6 000 Euro v superbicích, resp. 3 000 Euro v supersportech.
Nyní se nový promoter superbikového šampionátu Dorna rozhodl, že zaplatí jednoho pilota ze svého rozpočtu a tím bude počet 21 jezdců na startovním roštu definitivně uzavřen. Bude jím z největší pravděpodobností aktuální šampion ze stocků Sylvain Barrier a měl by doplnit tým BMW Asia jako druhý jezdec. Tím prvním je v tomto týmu 37-letý Ivan Clementi, tedy jméno známé spíše z italského šampionátu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist