Kawasaki Pedercini s Lundhem a Grotzkym

Tradiční superbiková stáj Kawasaki Pedercini oznámila své složení na rok 2013. Sestavu budou tvořit Švéd Alexander Lundh - v týmu jezdí od závodu v Moskvě a Ital Simone Grotzkyj Giorgi, který přichází z kubatury Moto3.

Kawasaki Pedercini s Lundhem a Grotzkym
Rodinný italský superbikový tým vystřídal v uplynulé sezoně řadu jezdců v sedle svých motocyklů Kawasaki ZX-10R. Sezonu začal ve složení Španěl David Salom a Argentinec Leandro Mercado. Místo mladého Mercada se postupně objevil Australan David Johnson (Silverstone) a od Moskvy pravidelně Švéd Alexander Lundh.
Stabilního pilota této stáje Davida Saloma potom ve finále loňského šampionátu na okruhu Magny Cours vystřídal Ital Claudio Corti.
Že zůstane Švéd Alexander Lundh, bylo celkem jasné. S penězi od sponzora "Cresto Guide" byl bývalý "tovární" pilot MZ v kubatuře Moto2 víc než vítaným jezdcem. Jako druhý pilot na rok 2013 byl dlouho uvažován Australan Bryan Staring, trojnásobný vítěz závodu velkých stocků z letošní sezony (Aragon, Brno a Portimao). Ten ale na superbikové závodění peníze v Itálii nesehnal a tak druhý motocykl této stáje bude sedlat 24-letý Ital Simone Grotzkyj Giorgi, který až do Mugella závodil v týmu World Wide Race v kubatuře Moto3 a pro kterého to tak bude superbiková premiéra.

        

Team Pedercini zároveň potvrdil, že bude pokračovat ve svém projektu Superstock 1000, kde za tento italský tým pojedou současní jezdci Leandro Mercado a Bryan Staring - 2012 celkově čtvrtý.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist