Jonathan Rea nadále na Hondě

Pomalu se nám začíná rysovat startovní pole superbiků na rok 2012. Prvním jezdcem, který má novou smlouvu na příští rok je Brit Jonathan Rea. Ten podepsal o víkendu smlouvu s Hondou a pojede i nadále za svůj stávající tým Castrol Honda u nizozemských bratrů Ten Kateových.

Jonathan Rea nadále na Hondě
Jedna z přibližně 20 superbikových "sedaček" na rok 2012 už má svého majitele. Brit Jonathan Rea pojede motocykl Honda CBR1000RR Fireblade v seriálu World Superbike Championship za svůj stávající nizozemský tým Castrol Honda.

 24-letý severní Ir Jonathan Rea je sice aktuálně až 12. jezdcem šampionátu, ovšem nesmíme zapomenout, že musel pro zranění vynechat celkem tři měsíce a tedy 8 letošních jízd. Rea patří mezi největší talenty britského motocyklového sportu vůbec a s Hondou je spjat od roku 2009. Doposud absolvoval na tomto motocyklu 65 závodů WSBK, 7 dokázal vyhrát a ve 20 (tedy skoro v 1/3) dojel vždy na podiovém umístění.
O tom, že je Rea "dítětem" Hondy, svědčí i jeho loňský prosincový test s motocyklem kubatury MotoGP v Sepangu.

Jonathan Rea: "Po čtyřech rocích v tomto týmu a ještě více s motocyklem Honda jsem rád, že už tak relativně brzy můžu potvrdit, kde budu závodit příští rok. Je to hodně složité ekonomické období, ale Honda potvrdila zvýšený zájem o projekt s naším týmem a splnila všechny mé požadavky."
Ronald Ten Kate - týmový manažer Castrol Honda: "Jsme opravdu rádi, že Jonathan pro nás pojede už pátý rok a pořád na Hondě. Nemusíme snad nikomu vysvětlovat, že letošní rok nám nepřinesl takové výsledky, v které jsme doufali. O to více se budeme soustředit na vývoj nového motocyklu pro rok 2012 a jsme rádi za Jonathanovu loajalitu k nám a k Hondě“
Carlo Fiorani - Honda Motor Europe: "Přirozeně jsme hrdi na to, že se Jonathan rozhodl závodit na Hondě v roce 2012 ve World Superbike Championship. Patří jednoznačně k nejrychlejším současným jezdcům v paddocku WSBK a jeho rozhodnutí je pro obě strany hodně uspokojivé. Po obrovské smůle v letošním roce chceme mít společně hodně silnou sezónu 2012 a Reovo rozhodnutí zůstat u nás, nám velmi pomohlo, abychom se o to společně pokusili".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist