Jezdecký diamant jménem Luca Scassa

Hodně diskutovaným jménem, tedy co se týká obsazení továrního týmu Ducati Xerox na rok 2011, je italský jezdec Luca Scassa.

Jezdecký diamant jménem Luca Scassa
Někteří experti ho dokonce nazývají nevybroušeným jezdeckým diamantem, což Ital Luca Scassa dokazuje především v letošní sezóně. 


Pouhá dvě vítězství v roce 2006 v FIM Cupu kubatury Superstock o objemu 1000 ccm katalupultovala 26-letého jezdce pocházejícího z italského Arezza do WSBK. A už v roce 2009 byl na motocyklu Pedercini-Kawasaki v některých závodech lepší, než tovární jezdci stejné značky. Nějakých převratných výsledků se ale nedočkal, s pouhými 11 body dokončil sezónu na 29. místě. Jediným, čím se mohl pochlubit, že se na tomto motocyklu podíval z kvalifikace 4x do Superpole.


Na letošní rok změnil Luca Scassa tým a na privátním motocyklu Ducati 1098R, vybaveným ale loňským továrním motorem od Hagy, jezdí za stáj Supersonic Racing Team. A úspěchy v jeho teprve druhé sezoně tohoto seriálu se také hned dostavily. Kvalifikace do závodu přestala být absolutně problémem, naopak třeba v Brně si vybojoval v Superpole 6. místo a stál tak na startovním roštu jako nejlepší jezdec s motocyklem Ducati, tedy ještě před továrními piloty Noriyuki Hagou (JPN - 35 roků), Michelem Fabriziem (ITA - 25) či aktuálně čtvrtým jezdcem seriálu Carlosem Checou (ESP - 37)!

Letmý pohled na průběžné pořadí seriálu říká, že sympatický Ital má na svém kontě doposud 53 bodů, a to ačkoliv chyběl v úvodu na Phillip Islandu (chybějící budget), stejně jako v Brně, když v první jízdě spadl ze 7. místa a ve druhé jízdě, stejně jako v obou na Silverstone v důsledku tohoto pádu vůbec nestartoval a patří mu tak zatímní 15. místo.


Budoucnost Lucy Scassy tak vypadá po velmi úspěšném průběhu sezóny - teprve jeho druhé! - velmi růžově a rozhodně lépe než vloni. Několik týmů ho má na své listině kandidátů hodně vysoko a mezi jinými se o něho zajímá velmi vážně tovární tým Ducati-Xerox, kde jsou místa dosavadních továrních pilotů Hagy a Fabrizia hodně s otazníkem!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist