Jezdecké ohlasy z Milleru

Největším hitem právě skončeného superbikového víkendu bylo pochopitelně historicky třetí podiové umístění našeho Jakuba Smrže, ale určitě zajímavé jsou i ohlasy dalších předních jezdců tohoto šampionátu, které vám přinášíme.

Jezdecké ohlasy z Milleru

Suverénnem pondělního víkendu na trati Miller Motorsports Park byl už šestinásobný letošní vítěz závodů WSBK a vedoucí jezdec šampionátu Carlos Checa ze Španělska.

Carlos Checa - Ducati, 50 bodů za víkend v Milleru (1. + 1.) 

"Byla to dvě neuvěřitelná vítězství. Především proto, když si vzpomenu, co se mně zde přihodilo vloni. V prvním závodě jsem začal pomaleji, neboť podmínky na trati byly hodně různorodé. A pak, když jsem získal dobrý pocit, tak jsem zaútočil. V posledních kolech jsem už nejel naplno a jen kontroloval svůj náskok. Co se týká toho pádu, tak to byla hodně velká legrace. Jel jsem směrem do "Par Ferme" a uviděl jsem fanouška, který mně chtěl dát španělskou vlajku Chtěl jsem si ji od něho vzít, ale uklouzl jsem na blátě a spadl. Byl to nejšťastnější pád celé mé kariéry. A druhý závod jsem si hodně užíval. Nebyl to jen vítězný double, bylo to pro mě především morální vítězství."

Leon Camier - Aprilia, 33 bodů (4. + 2.)

"V prvním závodě jsem měl dobré tempo a mohl jsem bojovat o podium, ale nevyšlo to. Do druhé jízdy jsem dobře odstartoval a chtěl se udržet Checy, ale to nešlo, neboť jel opravdu hodně rychle. Nyní musíme pokračovat v nastoupené cestě a snažit se ještě zlepšit".

Jakub Smrž - Ducati, 28 bodů (2. + 8.)

"Jsem velmi spokojen s průběhem celého dne, tým odvedl skvělou práci a připravil mně výborný motocykl, který mi umožnil dosáhnout druhého letošního umístění na stupních vítězů. Bohužel v druhém závodě jsem měl problémy se zadním kolem a nemohl jsem jet tak, jak jsem si přál. Tento problém musíme pečlivě zanalyzovat, ovšem výsledky jsou opravdu hodně pozitivní. Nyní pojedeme na okruh v Misanu, který se mně velmi líbí a kde jsem také už vyhrál Superpole, takže mám v plánu posunout se opět dopředu v hodnocení šampionátu."

Sylvain Guintoli - Ducati, 25 bodů (3. + 7.) 

"Jsem rád, že jsme dosáhli na první stupně vítězů mé kariéry v superbicích. Jsem velmi šťastný, že jsem to dosáhl s tímto motocyklem a s tímto týmem. Mohlo to být určitě jistě dříve, nebýt té mé havárie v Austrálii, která mě bohužel negativně ovlivnila na některé následující závody. Můj momentální fyzický stav je téměř optimální a na výsledcích je to také okamžitě vidět. Děkuji všem za jejich skvělou odvedenou práci, a je mně líto za to, že jsem nebyl schopen být rychlejší ve druhém závodě, ale měl jsem stejné problémy jako Jakub, tedy menší přilnavost zadního kola. Očekávám hodně úspěšných příštích závodů, které začínají již na okruhu v Misanu a které jsou hodně vyhovující naším motocyklům. "

Eugene Laverty - Yamaha,  24 bodů (5. + 4.)

"V obou závodech jsem měl velmi dobrý start a dokázal jsem mou startovní pozici ubránit. Pak jsem udělal chybu při řazení a propadl se až na 15. místo. Dokázal jsem se sice opět probojvat až hodně dopředu, ale měl jsem problémy s pneumatikami. Před druhou jízdou jsem změnili nastavení a to mělo pozitivní vliv na to, že se pneumatiky už tak neopotřebovávaly. S pátým a čtvrtým umístěním jsem spokojen, neboť jsem nyní v tabulce MS čtvrtý a to není vůbec špatné".

Marco Melandri - Yamaha, 16 bodů (10. + 6.)

"Byl to hodně těžký den. Měl jsem sice dobrý start, ale srazil jsem se trochu s Hagou a tak jsem se musel nechat předjet od několika jezdců. Pak jsem trefil nějaký kámen a ten způsobil, že mně vyteklo trochu oleje na stupačku a já začal klouzat. Od poloviny závodu jsem měl problémy i s přední pneumatikou. Druhý závod byl hodně těžký, zatím nejhorší v letošní sezóně. Nemohl jsem vůbec využít svůj potenciál a měl jsem hlavně problémy při nájezdu do zatáček. Takové závody bych už nikdy nechtěl jet, pokud chci vyhrát mistrovství světa..." 

Tom Sykes - Kawasaki, 16 bodů (6. + 10.)

"Šesté místo je určitě hodně pozitivní výsledek a proti loňsku velké zlepšení. Na konci závodu jsem dokonce tři kola před koncem zajel své nejlepší kolo. Ve druhém závodě jsem se dostal do souboje s Reou a ten mě zdržel, takže mě dojel a předjel Badovini. Jsem si ale jistý, že jsme schopni v dalších závodech se nadále zlepšovat".

Jeho týmový kolega Joan Lascorz: "Ještě pořád dobře nerozumíme našemu motocyklu. Do druhé jízdy jsme změnili trochu nastavení a ačkoliv jsem si ponechal stejnou zadní pneumatiku, tak tu přední jsme změnili. Pokub bych měl lepší pozici na roštu (až 17. místo), tak bych mohl bojovat o Top10. " 

Max Biaggi - Aprilia, 16 bodů (out + 3.)


"První závod byla prostě ostuda. Rea do mě narazil a já už jsem pádu nemohl zabránit. Mám několik zranění, která mě nervují. Nyní je musíme pořádně nechat prohlédnout, doufám, že to nebude nic vážného. Do druhého závodu jsem dobře odstartoval, ale v první zatáčce jsem nejel dostatečně agresívně, takže jsem se propadl o několik míst dozadu. Pak jsem se musel znovu probojovat na třetí místo. Můj kompliment patří Checovi, ten zde byl k neporažení. Myslím si ale, že i my jsme ukázali, že jsme opět u muziky a jsem si jistý, že v Misanu ukážeme celý svůj potenciál. Mistrovství totiž ještě zdaleka neskončilo".

Jonathan Rea - Honda, 5 bodů (out + 11.)

"Jsem neuvěřitelně zklamaný, motocykl prostě nefungoval. Byla to kombinace několika problémů: motoru, brzdy a spojky. Ovšem určitě neschováme hlavu do písku, ale musíme si všechna technická data pořádně prohlédnout a sestavit plán, jak dále.". 

Leon Haslam - BMW, 11 bodů (8. + 13.)

"Závodní víkend, na který je potřeba co nejrychleji zapomenout. Naše problémy jsme identifikovali, ale musíme je nyní odstranit. Tým pracuje opravdu tvrdě, abychom se opět vrátili dopředu.

Jeho týmový kolega Troy Corser (13. + out): "Jsme neuvěřitelně zklamaní tím, jak se víkend skončil. V prvním závodě jsem měl velmi dobrý start, ale pak mně odešla zadní guma."

Michel Fabrizio - Suzuki, 11 bodů (out + 5.)

"Jsem naštvaný, neboť dnešní závod mohl dopadnout daleko lépe. Pádu jsem se nemohl vyhnout, neboť jsem ani nevěděl, jak se to stalo. A pak mě ještě trefil Xaus. Tým naštěstí bike do druhé jízdy opravil a a čkoliv jsem měl bolesti, tak jsem nepoužil žádné utišující tabletky, ba naopak jsem chtěl bolest přeměnit v pozitivní energii".

Nori Haga - Aprilia, 7 bodů (9. + out)

"V první závodě jsme zaplatili daň z toho, že jsme v sobotu málo trénovali na suchém povrchu. Je to velká škoda, neboť jsem si byl jist, že mohu dojet mezi nejlepšími třemi. Ve druhé jízdě jsme trochu změnili nastavení, ale bohužel jsem v boji o podium spadl".
 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist