Jezdecké ohlasy po Monze

V následujícím článku přinášíme ohlasy předních jezdců po čtvrtém závodě letošního superbikového podniku, který se konal na kultovním italském okruhu v Monze.

Jezdecké ohlasy po Monze
Včerejší superbiková Monza nabídla double nováčka šampionátu Eugene Lavertyho, velké zklamání domácího korzára Maxe Biaggiho, potvrzené první místo v průběžném hodnocení pro Carlose Checu a vzrůstající formu našeho Francouze Sylvaina Guintoliho, který byl nejlepším pilotem na motocyklu Ducati během tohoto víkendu.

Eugene Laverty - Yamaha, 50 bodů za víkend v Monze (1. + 1.)

"Nemohu tomu uvěřit, mým cílem pro Monzu bylo jen jedno podium. Ve druhém závodě bylo vše hodně hektické. Měl jsem hodně měkké pneumatiky a navíc jsem se musel vyhýbat několika jezdcům, kteří spadli. Pak jsem měl štěstí, že jsem se dostal až k Marcovi a byli jsme oba na špici. Skvělý výsledek, hlavně pro tým".

Marco Melandri - Yamaha, 33 bodů (4. + 2.)

"Ve druhém závodě jsme udělali proti tomu prvnímu obrovský krok dopředu, ale ke konci závodu už byl motocykl hodně neklidný. Měl jsem v závěru problémy s řaděním. Chtěl jsem zařadit třetí rychlost, ale nešlo to. Zadní kolo se zablokovalo a Eugene mě tak předjel. Musíme ale zase začít vyhrávat, to je strategie do příštích závodů."

Max Biaggi - Aprilia, 28 bodů (2. + 8.)

"Udělal jsem jednu chybu a když na této dráze uděláš chybu, tak prostě prohraješ. Potom jsem bojoval s Leonem a s Melandrim a udělal jsem další chybu. Nyní jsem ale hrozně zklamaný a to za celý tým. Připravili jsme se co nejlépe dovedeme a myslím si, že jsem to dokázali i na dráze. Ovšem musím toto hodně přísné rozhodnutí akceptovat a sám sebe pohnat k zodpovědnosti, neboť jsem přejel tu čáru. Nyní je ale vše za námi a my se musíme koncentrovat na další závody. Máme před sebou ještě hodně dlouho sezónu".

Michel Fabrizio - Suzuki, 27 bodů (5. + 3.)

"Jsem velmi spokojen se třetím místem, tak by to mělo probíhat i v jiných jízdách. Doufám, že na toto podium navážeme v příštích závodech".

Troy Corser - BMW, 20 bodů (7. + 5.) 

"Na straně jedné jsem spokojen, jak oba dnešní závody probíhaly. Na straně druhé jsem ale trochu frustrován, neboť jsem v obou závodech měl opravdu dobrý start a v závodě jsem vždy vedl. Motocykl se v zásadě choval vždy velmi dobře. V první jízdě jsem se propadl dozadu, neboť jsem měl problémy s pneumatikami. Ve druhé jízdě bylo vše v pořádku, než mě v první zatáčce naremploval Marco Melandri. Ovšem s tempem, které jsme měli tento týden, bylo určitě možné podium. To se nám ale nepodařilo získat. Doufám, že můžeme do budoucna stavět na tom, co jsme zde v Monze dosáhli".

Leon Haslam - BMW, 16 bodů (3. + out) 

"Můj start v první jízdě nebyl vůbec dobrý, neboť jsem v prvním kole udělal několik chyb. Proto to stálo hodně námahy, než jsem se dostal znovu ke špičce závodu. Přesto jsem měl dobrý pocit, že jsem dokázal jezdit jejich tempo. Pak jsem bojoval s Maxem a Eugene nám trochu odjel. Ve druhé jízdě jsem měl daleko lepší start, ale zezadu do mě někdo vrazil. Nevím úplně přesně, co se vlastně stalo, ale spadl jsem a nemohl jsem jet dál. V
Medical Centru bylo potvrzeno, že mám zranění na pravé noze. Ovšem do dalších závodů v Salt Lake, nebo na další testy to není vůbec žádný problém".

Sylvain Guintoli - Ducati, 13 bodů (12. + 7.)

"Jsem docela spokojený s výsledky prvního dnešního závodu, kde jsem ale ztratil trochu času v souboji se Sykesem na Kawasaki. Pak jsem bojoval s , Badovinim, který byl ale s BMW rychlejší na rovinkách. Ve druhém závodě to šlo mnohem lépe, jezdil jsem dobré časy na kolo a byl jsem tak schopen zajet nejlepší výsledek této sezony. Opravdu jsem si užil boj s Badovinim, který byl zajímavý neustálým předjížděním."

Carlos Checa - Ducati, 13 bodů (9. + 10.)

"Jsme spokojeni, neboť už před Monzou jsme si byli vědomi našeho limitu. Tedy, že dojet zde na podium je skoro nemožné. Ve druhém závodě to bylo dobré až do třech kol před koncem závodu, pak jsem měl problém s motorem. To mě tak zabrzdilo, že jsem byl nakonec rád, že jsem projel vůbec cílem. Co se týká získaných bodů, tak jsme zde získali důležité body do šampionátu. Máme po Monze náskok 27 bodů a to mě příjemně překvapilo a rozhodně jsem to nečekal. Nyní přijde další závod na Milleru a doufám, že zde zajedu zase dva skvělé závody".

 Jonathan Rea - Honda, 10 bodů (6. + out)

"Jsem frustrovaný, to je ten správný výraz. Tedy především z prvního závodu, neboť jsme neměli tu správnou rychlost na rovinkách. Pokud jsem jezdil sám, tak bylo vše v pořádku a já mohl jezdit i rychle. jakmlie mě ale někdo zabrzdil a já musel znovu zrychlovat, tak už to nešlo. Ve druhé jízdě opravdu nevím, jak se to stalo a musím to teprve zpětně zanalyzovat,  o co vlastně šlo. Někdo mě prostě z vnějšku asi zavřel. Nyní jedeme do Milleru a tam je také dlouhá rovinka, takže chlapci musí zkusit něco s tou rychlostí udělat. Naštěstí tam máme před tím ještě testy, takže doufám, že se nám bude dařit lépe, než vloni". (14. a 8. - pozn. Bosso) 

Leon Camier - Aprilia 8 bodů (8. + out)

"Start byl dobrý a také jsem se dobře cítil. Dostal jsem se až na druhé místo a všechno bylo prostě super. Ani jsem moc neriskoval, jen jsem se snažil najít ten správný rytmus. Pak jsem ale v zatáčce "6" propásl brzdící bod...Chtěl bych se týmu omluvit, neboť dnes bylo podium jistě možné a byla by to odměna za všechnu smůlu, která mě doposud provázela. Doufám, že příště budeme mít více štěstí".

Jakub Smrž - Ducati, 6 bodů (10. + out)

"V prvním závodě jsem měl dobrý start a i dobré závodní tempo, ale bohužel, i přes skvělou práci týmu, jsem na dlouhých rovinkách nemohl bojovat s rychlejšími motocykly. Mohl jsem porazit Carlose Checu, ale chybělo mně trochu štěstí. A porazit Camiera, to mně zase nedovolil jeho motocykl a také vhodná příležitost. Ve druhém závodě jsem se bohužel nemohl vyhnout oběma jezdcům, kteří uklouzli přede mnou. Naštěstí jsem neutrpěl žádné vážné fyzické následky, a navíc máme naději na lepší výsledek na okruhu Miller Motorsport Park, neboť tento okruh je daleko vhodnější pro vlastnosti našeho motocyklu. "

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist