Jezdci Pata Hondy testovali v Aragonii

Ve čtvrtek a v pátek testovali na dráze španělského okruhu MotorLand Aragón jezdci stáje Pata Honda World Superbike Jonathan Rea a Leon Haslam plus jejich kolegové z kategorie Supersport Michael van den Mark a Lorenzo Zanetti.

Jezdci Pata Hondy testovali v Aragonii
Počasí v Aragonii bylo poměrně chladné, foukal silný vítr, ale bylo slunečno a tým absolvoval úspěšný dvoudenní test, jenž byl pro Jonathana Rea jeho prvním skutečným testem od jeho nehody na Nürburgringu, kde si začátkem září zlomil stehenní kost a tím předčasně ukončil sezonu. Nejrychleji zajel Rea během dvou dní testování časem 1´57,4 sekundy.
„Hodně jsme pracovali na elektronice, aby mi poskytla jistotu, kterou potřebuji,“ komentoval test Jonathan Rea. „Také jsme zkoušeli podvozek ve specifikaci 2014 s přední vidlicí Öhlins, což bylo zajímavé. S prací, kterou jsme tu odvedli jsem spokojený a jízdu jsem si hodně užíval. Teď už se těším na další test v Jerezu, kde jak doufám bude můj tělesný stav ještě o něco lepší než byl tady.“

Britský jezdec Leon Haslam rovněž pracoval na elektronice a zkouškách různých nastavení nového podvozku. „První den (čtvrtek) nebyl nejlepší, protože jsme měli pár problémů a já byl schopen zajet jen něco kolem třiceti kol, což nebylo nic, co jsem potřeboval,“ prozradil Leon Haslam, jehož nejlepším časem testu bylo kolo za 1´58,5 sekundy.
„Druhý den už byl mnohem lepší a nám se podařilo projít většinu z položek testovacího programu. Časy jsem měl dobré dokonce na závodních pneumatikách, ale už jsem nedostal šanci za to pořádně vzít na kvalifikační pneumatice. Před testem v Jerezu si teď ale daleko víc věřím,“ uvedl k testů v Aragonii Leon Haslam.

Jezdci Pata Hondy v supersportové kategorii byli s výsledkem testování rovněž spokojeni, když Michael van den Mark (2´02,1s) po skončení zkoušek v Aragonii uvedl: „Byl to dobrý test a to i navzdory poměrně chladnému počasí a silnému větru. Testovali jsem spoustu nového materiálu a podařilo se nám zaznamenat zlepšení co se týče elektroniky. Teď už se těším na další test v Jerezu.“
Holanďanův týmový kolega Lorenzo Zanetti (2´03,3s) testy komentoval slovy: „Po dvou dnech testování jsem s výsledky poměrně spokojen. Zkoušel jsem pár různých řešení u brzdění motorem a také spojky. Nakonec si myslím jsme nalezli správný směr a já byl schopný zajet dobrou simulaci závodu.“

Test v Jerezu absolvuje Pata Honda World Superbike a Pata Honda World Supersport ve dnech 25. a 26.listopadu 2013. Od 1.prosince následuje zákaz testování až do poloviny ledna 2014.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist