James Toseland si udržel vedení

James Toseland si i po předposledním závodě letošního WSBK udržel na čele šampionátu podstatný náskok, který by mu mohl stačit na zisk světového titulu.

James Toseland si udržel vedení
Brit James Toseland vstupoval do předposledního kola WSBK s náskokem 41 bodů. Noriyuki Haga sice tento odstup snížil, navíc do hry zasáhl důrazný Max Biaggi, přesto současných 29 bodů rozdílu mezi prvním a druhým jezdcem dávají britskému mladíku, jenž se loučí se světovým superbikovým šampionátem, větší šanci před závěrečným francouzským kolem WSBK 2007.
Do samotných závodů na okruhu Vallelunga startoval James Toseland po pádu v superpole až z osmé pozice, přesto se dokázal v prvním závodě skvěle vyhecovat a po zdařilém startu dlouho jezdit na čtvrté pozici. V předposledním kole Toseland dojel svého největšího rivala Noriyuki Hagu, kterého bez většího přemýšlení předjel a získal tak další pódium. Ve druhém závodě se Toseland hned od startu potýkal s problémy v systému kontroly trakce, které vyvrcholily pádem v devátém kole. Cílem závodu tak projel jezdec týmu HannSpree Ten Kate Honda na jedenácté pozici.
James Toseland:
“Po sobotní pozici jsem věděl, že dnes budu nucen velmi tvrdě bojovat. Chlapci odvedli během noci ohromnou práci na opravě mého prvního motocyklu po havárii v superpole a tak jsem si ho dnes vybral do obou závodů. Bylo to mé rozhodnutí a pravděpodobně to nebylo dobré rozhodnutí, protože jsem bojoval s kontrolou trakce. Mezi prvním a druhým závodem se to nezlepšilo. První závod byl hodně těžký, rozhodně to byl letos nejtěžší závod. Vše co můžu říci po dnešních závodech je to, že stále mám 29 bodů náskok. Pokud by mi někdo na začátku roku řekl, že před posledním závodem budu v této situaci, rozhodně bych byl šťastný. Není to zase tak špatné.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist