Jakub z první řady, Sylvain z druhé

Sobotní program byl zcela nečekaně přerušen nehodou ve třídě Superstock australského šampionátu, která měla smrtelné následky. Kolem druhé hodiny odpoledne místního času se mladý domácí jezdec Oscar McIntyre ocitl mimo trať v první zatáčce a byl zasažen svými soupeři, když se snažil dostat zpět na trať ve třetí zatáčce. Následkům této nešťastné nehody na místě podlehl.

Jakub z první řady, Sylvain z druhé
Program, který měl následovat, byl posléze zrušen a to včetně samotného Superpole, které bylo na programu pouze hodinu po osudové nehodě. Všichni jezdci mistrovství světa Superbike budou tedy startovat do zítřejších obou závodů podle časů naměřených v dopolední druhé kvalifikaci. Jakub Smrž bude startovat z první řady, neboť se mu ráno podařilo zajet čas 1.31.783 a umístil se tak 4. Francouz Sylvain Guintoli si také vedl skvěle, když skončil 5. s časem 1.31.832 a bude tak startovat z řady druhé. Nejmladší protagonista týmu Effenbert Liberty Racing, Maxime Berger, se s časem 1.31.966 a 9. pozicí v kvalifikaci postaví na první místo třetí řady. Polemanem prvního závodu sezony 2012 bude Tom Sykes s Kawasaki, který si přední příčku pojistil časem 1.31.323.

Vzhledem k tragické havárii se vedení závodů správně rozhodlo nepokračovat v obvyklém sobotním programu. Ostatní jezdci, kteří byli do nehody zapleteni, jsou mimo nebezpečí, přestože je jeden z nich s méně vážným zraněním stále pod dohledem na klinice.

Touto krátkou tiskovou zprávou bychom rádi projevili hluboký soucit s celou Oscarovou rodinou a jeho blízkými.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist